לייעוץ ראשוני מיידי

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין גירושין מומלץ

  הנושא הזה תמיד עמד באוויר, חששתם ממנו ועם זאת הבנתם שזו היא הדרך אל החופש שלכם. אם הגעתם למסקנה שהגיע הזמן לפרק את החבילה, עורך דין לגירושין הוא איש המקצוע שאליו אתם צריכים לפנות כעת. עורך דין ירימי נתנאל הוא עורך דין מנוסה ומקצועי אשר עוסק בתחום הגירושין מעל לשני עשורים. אצלו תוכלו לקבל עזרה בכל הקשור לנושאים כמו ידועים בציבור, צוואות, גירושין, דיני מקרקעין, תביעת משמורת על הילדים ועוד.

  עורך דין לגירושין מומלץ – בוחרים את האדם שילווה אתכם לאורך כל התהליך

  בחירה נכונה של עורך דין מקצועי חשובה עד מאוד. זהו האדם אשר יקבע איך ייראו חייכם מעתה והלאה: מי ישמור על הילדים? איזה רכוש יהיה ברשותכם? כמה זמן יימשך התהליך? אם אתם מעוניינים לדעת שאתם נמצאים בידיים טובות, עליכם לבחור את האדם הנכון. אלה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור עו"ד מקצועי בתקופה כה מורכבת:

  • הניסיון מדבר בעד עצמו – כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין לגירושין מנוסה, בייחוד אם אינכם מצליחים להגיע להשכמה עם בן/בת הזוג. עורך דין מנוסה טיפל במקרים רבים בחייו, והוא האדם שאליו יש לפנות כאשר עומד לפניכם מקרה מורכב במיוחד.
  • עורך דין המגדיל ראש – עו"ד גירושין מקצועי מתייחס ברצינות ללקוחו. עבורו כל הליך גירושין הוא עולם בפני עצמו, ולכן הוא פועל רבות כדי להוציא אתכם מהתסבוכת ולהשיג עבורכם את מה שמגיע לכם.
  • כימיה בינכם לבין עורך הדין – כאשר אתם פונים לעורך דין בעקבות הליך גירושין, זכרו כי מרגע זה והלאה אתם צוות. משום כך, חשוב שתשרור הבנה מלאה ביניכם.
  • המלצות – עורך דין מיומן צובר לעצמו מוניטין לאורך השנים, כך שלא יזיק לכם לבחון מקרוב מקרים דומים משלהם. אלה יכולים להיות מקרים של אנשים הקרובים אליכם או מקרים של זרים גמורים באתרי האינטרנט.

  החיים שאחרי

  הליך גירושין הוא הליך מורכב. כאשר הוא נמשך ונמשך אתם רוצים להיות כבר אחרי. אך כאשר הרגע הזה מגיע, ישנם פרודים העומדים חסרי אונים לאור המציאות החדשה. מסיבה זו, כדאי להיעזר בסביבה האוהבת אתכם ולבצע פעולות החביבות עליכם.

  לייעוץ ראשוני מיידי

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   עורך דין גירושין - שאלות ותשובות

   מהי תביעה למשמורת ילדים?

   כבר בראשית הליכי הגירושין בין בני הזוג מתבקשת, כעניין ברור מאליו, הכרעה בשאלה בידי מי יוחזקו הילדים לאחר הפירוד בין הוריהם. כל אחד מההורים זכאי להגיש לבימ"ש למשפחה תביעת משמורת שבה הוא תובע כי הילדים יישארו בחזקתו ויתגוררו עמו לאחר הפירוד. בדרך כלל ימנה ביהמ"ש פקידת סעד לשם בדיקה ומתן חוות דעת בשאלה מי מבין ההורים הוא המתאים ביותר להיות ההורה המשמורן. במקרים המתאימים יוסיף ביהמ"ש וימנה מומחה בתחום בריאות הנפש לצורך ביצוע בחינה מעמיקה יותר של מסוגלותם ההורית של ההורים. יודגש כי בחוק גם קיימת קביעה כללית (הניתנת לסתירה), כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם. בדרך כלל, קובע ביהמ"ש כי הילדים המשותפים יהיו במשמורת האם למרות שיש מקרים יוצאי דופן שבהם יקבע ביהמ"ש כי הילדים יהיו בחזקת האב וזאת בדר"כ בעקבות חוות דעת חד משמעית של פקידת הסעד ו/או המומחה למסוגלות הורית.

   מהי סמכות מקבילה של בית הדין הרבני?

   כאמור הסמכות לדון בתביעות הנ"ל הנן בידי בימ"ש למשפחה. אולם, בתנאים מסויימים גם ביה"ד הרבני יכול לדון בתביעות אלה. במסגרת תביעה לגירושין המוגשת לביה"ד, ורק במסגרת תביעת לגירושין, ניתן לצרף ולכרוך את התביעות הנ"ל: משמורת ילדים, מזונות אשה ותביעות רכוש, ולהגישן כחלק מתביעת הגירושין לביה"ד הרבני. יודגש כי ישנם תנאים מקדמיים שצריכים להתקיים על מנת שביה"ד יהיה מוסמך לדון בתביעות המצורפות ובהם התנאי העיקרי שתביעת הגירושין וצירוף יתר התביעות נעשו מתוך רצון וכוונה אמיתיים להתגרש ולא רק ממניעים טקטיים ומוך רצון לרכוש יתרונות על פני בן הזוג האחר. עוד יודגש כי מזונות ילדים לא ניתנים לצירוף וכריכה לתביעת גירושין והם תמיד יהיו בסמכות ביהמ"ש למשפחה.

   מהי תביעה למזונות ילדים?

   כשקיים סכסוך בין בני זוג, זכאית האשה להגיש בכל עת לבימ"ש למשפחה תביעה נגד בעלה לתשלום למזונות ילדים. תביעה זו הנה תביעה לחייב את הבעל לשאת בכל ההוצאות הכרוכות בכלכלתם ובגידולם של הילדים והיא כוללת את כל הצרכים להם זקוקים הילדים החל ממזון, דרך לבוש, לימודים, בריאות, וכלה בדיור והוצאות החזקת דיור. ככלל, עפ"י החוק החל כיום על יהודים, חובת תשלום מזונות לילדים המשותפים, ככל שמדובר בצרכים הכרחיים, חלה באופן בלעדי על הבעל. יודגש כי קיימים מקרים ומצבים שבהם תחול על האם חובה להשתתף במזונות הילדים, כמו למשל במקרה שמדובר בילדים שמעל גיל 6 שנים, וכאשר האם עובדת ומשתכרת בשיעור שמעבר לנדרש לכיסוי צרכיה שלה.

   מהי תביעה לשיתוף וחלוקת רכוש?

   כל אחד מבני הזוג זכאי להגיש לביהמ"ש למשפחה תביעה לקבוע כי רכוש וזכויות מכל סוג שנצברו במשך שנות הנישואין ע"י בן הזוג השני הוא רכוש משותף ו/או במקרים המתאימים תביעה הפוכה, לקבוע כי רכוש מסויים אינו רכוש משותף (למשל רכוש שהגיע לבן הזוג בירושה). בתביעה זו ניתן גם לבקש לפרק את השיתוף ברכוש שבין בני הזוג ולחלקו ביניהם בין בדרך של מכירה בין בדרך אחרת של חלוקה.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן