לייעוץ ראשוני מיידי

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עו"ד גירושין בתל אביב

  כל מי שעבר את תקופת הגירושין יודע להגיד שמדובר בתקופה מורכבת ורבת מתחים. זוהי תקופה שבה בני הזוג מותירים מאחור את האהבה שנוצרה ביניהם, ונאלצים להתמודד עם המציאות של הפרידה. ואם לא די בכך, עליהם לשכור את שירותיו של עו"ד גירושין טוב אשר יסייע להם לחלק את הרכוש, להשכין שלום בעת הצורך ולייצג את אחד משני הצדדים בבית המשפט. עורך דין גירושין ירימי נתנאל עוסק בתחום מעל ל-20 שנה, והוא נכון לעזור לכל אדם המוכן לפרק ב בחייו.

  עו"ד גירושין בתל אביב – כי מגיעות לכם זכויות גם כאשר אתם מתגרשים

  בתוך כל קלחת הגירושין, בני הזוג שוכחים לא פעם את זכויותיהם ואת מה שמגיע להם כחוק. עו"ד גירושין נכון לעזור להם בכל עת כדי לאפשר לבני הזוג לצאת לחופשי, כל אחד בדרכו. אלה כמה מבין הנושאים שבהם עוסק עורך דין מקצועי:

  • חלוקת הרכוש בין המתגרשים – עורך דין מקצועי יודע לחלק את הרכוש בין בני הזוג באופן שווה. אם ערב הגירושין חלקו בני הזוג את הכול, הרי שכעת עליהם להחליט מה שייך למי. בתוך חלוקת הרכוש כלולים עניינים כמו זכויות פנסיה, קצבאות נכות, נכסים וכדומה. עורך הדן מסייע גם במצבים שבהם הן לבעל והן לאישה יש חוב משותף בחשבון הבנק.
  • מזונות הילדים – כאשר בני הזוג מחליטים לפרק את החבילה, עליהם לחלוק בעול פרנסת הילדים. על פי החוק, עד גיל 6 מחויב האב לשלם מזונות לילדיו וכל הוצאה היא בסיסית. מגיל 6 ומעלה ישנם מזונות אשר ניתנים מתוך דין צדקה.
  • הסדרי ראייה – על פי רוב, נשארים הילדים אצל האם ואילו לאב נקבעים הסדרי ראייה. לפעמים אף נקבעת בין ההורים משמורת משותפת, כך ששני ההורים מתחלקים בנטל החינוך.

  פונים לעורך דין מקצועי

  כאשר ההחלטה להתגרש עומדת על הפרק, חשוב שיעמוד לצדכם עו"ד גירושין מקצועי ומיומן. משום כך, חשוב לבחור את האדם הנכון שילווה אתכם בכל התהליך הבלתי פשוט. בררו היטב לגבי עורך הדין שאתם עומדים לפגוש, קבעו עמו פגישה ראשונית, התרשמו ממנו ובצעו את ההחלטה הנכונה למען העתיד שלכם.

  לייעוץ ראשוני מיידי

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   עורך דין גירושין - שאלות ותשובות

   מהי תביעה למשמורת ילדים?

   כבר בראשית הליכי הגירושין בין בני הזוג מתבקשת, כעניין ברור מאליו, הכרעה בשאלה בידי מי יוחזקו הילדים לאחר הפירוד בין הוריהם. כל אחד מההורים זכאי להגיש לבימ"ש למשפחה תביעת משמורת שבה הוא תובע כי הילדים יישארו בחזקתו ויתגוררו עמו לאחר הפירוד. בדרך כלל ימנה ביהמ"ש פקידת סעד לשם בדיקה ומתן חוות דעת בשאלה מי מבין ההורים הוא המתאים ביותר להיות ההורה המשמורן. במקרים המתאימים יוסיף ביהמ"ש וימנה מומחה בתחום בריאות הנפש לצורך ביצוע בחינה מעמיקה יותר של מסוגלותם ההורית של ההורים. יודגש כי בחוק גם קיימת קביעה כללית (הניתנת לסתירה), כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם. בדרך כלל, קובע ביהמ"ש כי הילדים המשותפים יהיו במשמורת האם למרות שיש מקרים יוצאי דופן שבהם יקבע ביהמ"ש כי הילדים יהיו בחזקת האב וזאת בדר"כ בעקבות חוות דעת חד משמעית של פקידת הסעד ו/או המומחה למסוגלות הורית.

   מהי סמכות מקבילה של בית הדין הרבני?

   כאמור הסמכות לדון בתביעות הנ"ל הנן בידי בימ"ש למשפחה. אולם, בתנאים מסויימים גם ביה"ד הרבני יכול לדון בתביעות אלה. במסגרת תביעה לגירושין המוגשת לביה"ד, ורק במסגרת תביעת לגירושין, ניתן לצרף ולכרוך את התביעות הנ"ל: משמורת ילדים, מזונות אשה ותביעות רכוש, ולהגישן כחלק מתביעת הגירושין לביה"ד הרבני. יודגש כי ישנם תנאים מקדמיים שצריכים להתקיים על מנת שביה"ד יהיה מוסמך לדון בתביעות המצורפות ובהם התנאי העיקרי שתביעת הגירושין וצירוף יתר התביעות נעשו מתוך רצון וכוונה אמיתיים להתגרש ולא רק ממניעים טקטיים ומוך רצון לרכוש יתרונות על פני בן הזוג האחר. עוד יודגש כי מזונות ילדים לא ניתנים לצירוף וכריכה לתביעת גירושין והם תמיד יהיו בסמכות ביהמ"ש למשפחה.

   מהי תביעה למזונות ילדים?

   כשקיים סכסוך בין בני זוג, זכאית האשה להגיש בכל עת לבימ"ש למשפחה תביעה נגד בעלה לתשלום למזונות ילדים. תביעה זו הנה תביעה לחייב את הבעל לשאת בכל ההוצאות הכרוכות בכלכלתם ובגידולם של הילדים והיא כוללת את כל הצרכים להם זקוקים הילדים החל ממזון, דרך לבוש, לימודים, בריאות, וכלה בדיור והוצאות החזקת דיור. ככלל, עפ"י החוק החל כיום על יהודים, חובת תשלום מזונות לילדים המשותפים, ככל שמדובר בצרכים הכרחיים, חלה באופן בלעדי על הבעל. יודגש כי קיימים מקרים ומצבים שבהם תחול על האם חובה להשתתף במזונות הילדים, כמו למשל במקרה שמדובר בילדים שמעל גיל 6 שנים, וכאשר האם עובדת ומשתכרת בשיעור שמעבר לנדרש לכיסוי צרכיה שלה.

   מהי תביעה לשיתוף וחלוקת רכוש?

   כל אחד מבני הזוג זכאי להגיש לביהמ"ש למשפחה תביעה לקבוע כי רכוש וזכויות מכל סוג שנצברו במשך שנות הנישואין ע"י בן הזוג השני הוא רכוש משותף ו/או במקרים המתאימים תביעה הפוכה, לקבוע כי רכוש מסויים אינו רכוש משותף (למשל רכוש שהגיע לבן הזוג בירושה). בתביעה זו ניתן גם לבקש לפרק את השיתוף ברכוש שבין בני הזוג ולחלקו ביניהם בין בדרך של מכירה בין בדרך אחרת של חלוקה.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן