לייעוץ ראשוני מיידי

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  ילדי גירושין

  איך משפיעים גירושין על ילדים?

  תיאוריות פסיכולוגיות שלמות עוסקות בקשר בין שנותיו הראשונות של הילד, קשריו עם הוריו וקשרי ההורים בינם לבין עצמם על תקינות התפתחותו הנפשית והפיזיולוגית. סביר להניח כי אם נשאל ילדי גירושין, כיצד הגירושין השפיעו עליהם, תתקבל תשובה מורכבת ושונה משום שכל מקרה לגופו. אם אתם מתלבטים בהקשר לגירושין או מעוניינים לבצע את הצעד הן עבורכם והן עבור ילדיכם, עורך דין ירימי נתנאל יספק לכם ייעוץ מקצועי על הנושא, יגבש עבורכם תכנית עבודה אסטרטגית וישים בבת עיניו את טובתכם וטובת ילדיכם.

  על עולמם של ילדי גירושין

  מתלבטים אם גירושין הוא הצעד הנכון עבורכם? תוהים כיצד ילדכם יתמודדו עם התווית "ילדי גירושין"? המידע הבא ינסה לספק לכם מעט תובנות בנושא:

  • סביבת תככים ומריבות – הורים רבים ממאנים להתגרש משום שחושבים שפירוק התא המשפחתי ישפיע לרעה על ילדיהם. מאידך, הם עשויים שלא לקחת בחשבון את ההשפעה השלילית על מגורים בסביבה שבה הוריהם מתנצחים זה עם זה. תקשורת שלילית בין ההורים אינה מתווה בפני הילד מודל בריא של זוגיות ותקשורת בין-אישית. לכן, גירושין שלא בהסכמה המתבצעים בפני בית המשפט, עשויים להזיק לילד, הנאלץ להתערב בעל כורחו בסוגיה ולעיתים אף להעיד במשפט.
  • שני בתים מאושרים במקום בית אחד מסוכסך – מחקרים מראים כי יכולות ההתמודדות של הילד בהקשר לסוגיית הגירושין תלויות ביציבות סביבתו לאחר הגירושין ובקשר שלו עם הוריו. במקרה זה, משמורת משותפת לשני ההורים תאפשר לילד להבין כי על אף שהוריו התגרשו זה מזה, הם אינם התגרשו ממנו והם ממשיכים לתפקד על תקן הוריו. כך, סביבתו היציבה של הילד תישמר במידת הניתן.

  מסכימים להתגרש בשלום

  הסכם גירושין אשר יתבצע על ידי גישור יאפשר לשני הצדדים להיפגש באמצע, לשתף אחד את השני בקושי ולמצוא את "דרך המלך" אל גירושין מוסכמים. בהסכם הגירושין, שני הצדדים מוצאים הסכמה בהקשר לסוגיות השונות בסביבה המעודדת שיח בוגר ומכבד. הסכם הגירושין יחסוך מהילד להתמודד עם משפט שעשוי להיגרר ולהפוך למלחמה שבה כל צד מנסה לרומם את עצמו על חשבון השני וילמד אותו על תקשורת בונה.

  על עולמם של ילדי גירושין

  בזמננו נושא המחקר של פסיכולוגיית ילדים וההשפעה של אירועים שונים בחייהם הינו בעל עניין רב ביותר. כך, נושא הגירושין תופס עניין רב של חוקרי ההתפתחות, משום שמדובר באירועים המשמעותיים שעשויים להתרחש בשנות חייו הראשונות של הילד ולהשפיע עליו בצורה מרחיקת לכת. זאת, לצד אחוז הגירושין הגדול והרעה של המצב הכללי שפעמים רבות מגיעה עקב האירוע הקשה הזה, מהווים גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת קבלת ההחלטות על המשך חיי המשפחה.

  מאפיינים של ילדי גירושין

  ראוי לציין שגם כאן כל מקרה לגופו, וילדים בגילאים ומרקעים שונים מתמודדים עם הנושא בצורה שונה. על מנת לדעת בצורה מדויקת וברורה כיצד האירועים ישפיעו על חיי הילד בהמשך, יש לקחת בחשבון מרכיבים רבים, כולל הבריאות שלו בשנות חייו הראשונות, הקשר שלו עם שני ההורים, ועוד. כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים לגבי הדרך שבה מבשרים את החדשות הלא נעימות, וכיצד מתנהגים תוך תהליך הגירושין. בגלל שכיום מדובר בתופעה יחסית רווחת ברוב מגזרי החברה (בעיקר החילונית), ניתן לומר שהגירושין לא יגרמו לשינוי משמעותי ברמה החברתית, אך עדיין כדאי לתאם את העניין גם עם המוסד החינוכי. על מנת שכל ההיבט המשפטי של הגירושין יעבור בשלום, כדאי לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן במיוחד, בכדי שתוכלו לרכז את תשומת הלב בילדים ולאפשר להם לקבל כמה שיותר חום ואהבה שיראו להם שהם לא נשארים לבד.

  עורך דין לעניין גירושין והילדים

  עורך דין שעוסק בתחום ילדי גירושין פועל על פי הנקוב בחוק וכן על פי טובת הילדים – משמורת משותפת או יחידנית נקבעת על פי המעורבות של כל אחד מההורים בחיי הילדים. עורך הדין נתנאל ירימי הינו מומחה מנוסה בתחום ויכול להעניק את הייעוץ המדויק ביותר לעניין – צרו קשר עוד היום!

  עורך דין לענייני ילדי גירושין

  ילדי גירושין בגיל הרך

  הליך גירושין יכול להוביל לכדי משבר רגשי. לכן, יש לעשות הכול כדי למנוע כמה שיותר נזק ולתמוך במי שצריך. ילדי גירושין, למשל, סובלים מהליך זה – בייחוד אם הוא לא נעשה בתבונה, במתינות ומבלי לחולל מלחמות עולם בין בני הזוג. נמצאים בעיצומו של הליך גירושין? מעוניינים להגן על ילדיכם? עורך דין נתנאל ירימי יכול להעמיד לרשותכם את ניסיונו הרב בייעוץ ובייצוג של בני זוג שמתגרשים עם ילדים. זאת, כדי למנוע מהם כמה שיותר מצוקה ועגמת נפש בזמן התהליך. אפשרי להתגרש בלי לסבול.

  כיצד ילדי גירושין מתמודדים עם ההליך?

  • כל עוד ההורים אינם גרושים והמריבות נמשכות בבית, הילדים חוששים מהעתיד לבוא. במילים אחרות, הורים שאינם מחליטים ואינם משפרים את חיי הנישואין שלהם גורמים לילדים להיות במצב חרדה מתמיד ולהרגיש את האלימות והכעס מופנים גם אליהם. בהתאם, עדיף להכריע לכאן או לכאן ולהחליט אם ללכת לגישור או לייעוץ זוגי או להתגרש, מאשר לגרום לילדים לסבול מהמתח האין סופי.
  • משמורת בלעדית לאחד ההורים גורמת לילדים להרגיש נאמנות גדולה יותר למי שמגדל אותם רוב הזמן. לכן מומלץ לא ליצור אצלם רגשות של נאמנות כפולה שממנה שתוביל לחששות. פרגנו להורה השני כדי שלא ליצור חיץ ביניהם וכדי שהקרע ביניכם לא יעבור לילדים. היבט זה אף עלול להשפיע לרעה על יחס הילדים אליכם כהורה מתסיס.
  • משמורת משותפת היא אידיאלית. כך, ניתן להעניק לילדים שני בתים שוויוניים; בתים אשר נותנים להם הרגשה שהם רצויים באותה מידה. ככל שהחלוקה תהיה שוויונית יותר כך הם יגדלו בתחושה שאפשר להתגרש ובכל זאת לא לאבד משפחה.

  להבטיח יציבות לילדים

  מהו הדבר החשוב ביותר למתגרשים שהם הורים לילדים? להבטיח יציבות ורגיעה בזמן של זעזועים כמו גירושין. ילדי גירושין זקוקים לכל המתינות והסבלנות שלכם בזמן שאתם מתגרשים. בהתאם, מומלץ להתאפק, להבליג ולנהל את התהליך בצורה הכי מהירה ונטולת סיבוכים שיש. עורך דין נתנאל ירימי מציע להורים את הניסיון והידע שלו כדי להבטיח גירושין הוגנים ששומרים גם על האינטרסים של הילדים. טובת הילדים היא אינה מילה ריקה בלבד אלא עיקרון חשוב מאוד ונר לרגליו.

  לייעוץ ראשוני מיידי

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   עורך דין גירושין - שאלות ותשובות

   מהי תביעה למשמורת ילדים?

   כבר בראשית הליכי הגירושין בין בני הזוג מתבקשת, כעניין ברור מאליו, הכרעה בשאלה בידי מי יוחזקו הילדים לאחר הפירוד בין הוריהם. כל אחד מההורים זכאי להגיש לבימ"ש למשפחה תביעת משמורת שבה הוא תובע כי הילדים יישארו בחזקתו ויתגוררו עמו לאחר הפירוד. בדרך כלל ימנה ביהמ"ש פקידת סעד לשם בדיקה ומתן חוות דעת בשאלה מי מבין ההורים הוא המתאים ביותר להיות ההורה המשמורן. במקרים המתאימים יוסיף ביהמ"ש וימנה מומחה בתחום בריאות הנפש לצורך ביצוע בחינה מעמיקה יותר של מסוגלותם ההורית של ההורים. יודגש כי בחוק גם קיימת קביעה כללית (הניתנת לסתירה), כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם. בדרך כלל, קובע ביהמ"ש כי הילדים המשותפים יהיו במשמורת האם למרות שיש מקרים יוצאי דופן שבהם יקבע ביהמ"ש כי הילדים יהיו בחזקת האב וזאת בדר"כ בעקבות חוות דעת חד משמעית של פקידת הסעד ו/או המומחה למסוגלות הורית.

   מהי סמכות מקבילה של בית הדין הרבני?

   כאמור הסמכות לדון בתביעות הנ"ל הנן בידי בימ"ש למשפחה. אולם, בתנאים מסויימים גם ביה"ד הרבני יכול לדון בתביעות אלה. במסגרת תביעה לגירושין המוגשת לביה"ד, ורק במסגרת תביעת לגירושין, ניתן לצרף ולכרוך את התביעות הנ"ל: משמורת ילדים, מזונות אשה ותביעות רכוש, ולהגישן כחלק מתביעת הגירושין לביה"ד הרבני. יודגש כי ישנם תנאים מקדמיים שצריכים להתקיים על מנת שביה"ד יהיה מוסמך לדון בתביעות המצורפות ובהם התנאי העיקרי שתביעת הגירושין וצירוף יתר התביעות נעשו מתוך רצון וכוונה אמיתיים להתגרש ולא רק ממניעים טקטיים ומוך רצון לרכוש יתרונות על פני בן הזוג האחר. עוד יודגש כי מזונות ילדים לא ניתנים לצירוף וכריכה לתביעת גירושין והם תמיד יהיו בסמכות ביהמ"ש למשפחה.

   מהי תביעה למזונות ילדים?

   כשקיים סכסוך בין בני זוג, זכאית האשה להגיש בכל עת לבימ"ש למשפחה תביעה נגד בעלה לתשלום למזונות ילדים. תביעה זו הנה תביעה לחייב את הבעל לשאת בכל ההוצאות הכרוכות בכלכלתם ובגידולם של הילדים והיא כוללת את כל הצרכים להם זקוקים הילדים החל ממזון, דרך לבוש, לימודים, בריאות, וכלה בדיור והוצאות החזקת דיור. ככלל, עפ"י החוק החל כיום על יהודים, חובת תשלום מזונות לילדים המשותפים, ככל שמדובר בצרכים הכרחיים, חלה באופן בלעדי על הבעל. יודגש כי קיימים מקרים ומצבים שבהם תחול על האם חובה להשתתף במזונות הילדים, כמו למשל במקרה שמדובר בילדים שמעל גיל 6 שנים, וכאשר האם עובדת ומשתכרת בשיעור שמעבר לנדרש לכיסוי צרכיה שלה.

   מהי תביעה לשיתוף וחלוקת רכוש?

   כל אחד מבני הזוג זכאי להגיש לביהמ"ש למשפחה תביעה לקבוע כי רכוש וזכויות מכל סוג שנצברו במשך שנות הנישואין ע"י בן הזוג השני הוא רכוש משותף ו/או במקרים המתאימים תביעה הפוכה, לקבוע כי רכוש מסויים אינו רכוש משותף (למשל רכוש שהגיע לבן הזוג בירושה). בתביעה זו ניתן גם לבקש לפרק את השיתוף ברכוש שבין בני הזוג ולחלקו ביניהם בין בדרך של מכירה בין בדרך אחרת של חלוקה.

   ילדי גירושין

   כל משבר משפחתי עשוי להותיר חותם על הילדים. ילדי גירושין נחשבים לילדים שסובלים הכי קשה מההשלכות של הפרידה. הדבר מחייב אתכם להבין על מה אתם מוכנים לוותר וכיצד לגשר על הפערים שיש ביניכם, במיוחד אם מדובר בגידול ילדים ולא רק חלוקת רכוש ונכסים. עו"ד נתנאל ירימי ממליץ להבין את מצבם של הילדים לפני שאתם מתחילים לדבר על גירושין. זה עשוי לעזור לכם לנהל אותם בצורה חכמה ובוגרת יותר ולמזער את הפגיעה במשפחה.

   תמיכה מורלית וגם מקצועית

   עורך דין נתנאל ירימי מציע לכם את התמיכה המורלית שנחוצה לניהול תיק גירושין שיש בו ילדים. הוא יודע עד כמה ילדי גירושין מושפעים מכל המצב, ולכן חובה להתחשב בהם בכל צעד שנוקטים בתיק.

   ילדי גירושין אינם זקוקים ליחס "מיוחד", אלא ליחס שונה במקצת מהרגיל

   הורות היא עניין מורכב למדי, במיוחד בתקופות יוצאות דופן כדוגמת תקופת הגירושין. אתם יכולים להאמין לנו, כשאנחנו אומרים שמשרד נתנאל ירימי – עורך דין כבר טיפל במאות מקרי גירושין, וברובם ככולם, למרות החששות ההוריים הטבעיים, הילדים עברו את התקופה הקשה, גדלו, בגרו ויצאו בסדר גמור!

   ילדי גירושין – איך לנהל את התהליך נכון מבחינתם

   במרבית הסרטים הקלאסיים שאנחנו מכירים ילדי גירושין הם ילדי-מפתח זנוחים המשתוקקים לתשומת לב הוריהם העסוקים עד מעל לראש בהישרדות היומיומית, או, לחילופין, בקריירה המפוארת ושופעת הכסף שלהם. קל מאד להבין למה כיוונו הבמאים בסרטים הללו, אבל בין הדמויות שבסרטים לבין המציאות, קיים קשר רופף וקלוש, בערך כמו זה שקיים בין מיקי מאוס של וולט דיסני לבין עכבר אמיתי וחי. יחד עם זאת, שום הליך גירושין במשפחה שבה יש ילדים אינו יכול להתנהל כהלכה, מבלי להתייחס לילדים ולשינוי / משבר שהם חווים. למענה מקצועי בתחום, פנו אל משרד נתנאל ירימי – עורך דין.

   ילדי גירושין – מה, בכל זאת, מייחד אותם?

   ילדי גירושין, במרבית המקרים, בחלוף התקופה הראשונה הקשה, ישובו לעצמם ויגדלו להיות ילדים ככל הילדים האחרים. יחד עם זאת, במקרים רבים, ילדי גירושין, כילדים אחרים נוטים לנתב את הסיטואציה (ואת רגשות האשם, שבהם, הורים גרושים "שוחים") לתועלתם האישית. זה טבעי ומובן וכל הילדים (גם כאלה שהוריהם חיים יחד) עושים זאת לא מעט. כאן, חשוב לציין, שמול ההתנהגות המתוחכמת הזו, עליכם (כן, גם אם אתם גרושים, בעיקר אז) לגבש חזית הורית אחידה ומתואמת. אנחנו יודעים שמשפטים כמו "אבל אבא נתן לי אתמול להישאר ערה עד חצות!" או "אבל אמא אמרה שתיקח אותי בקיץ לחו"ל!" עלולים להקפיץ אתכם (ובצדק!) ולגרום לכם לרצות למרוט את שערותיכם בייאוש, אבל לפני שאתם "מעלים ומשווים" (או, לחילופין, מכסחים את בן / בת הזוג), רצוי לנשום עמוק, להרים טלפון להורה השני ולבדוק הכצעקתה.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן