לייעוץ ראשוני מיידי

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  גירושין וילדים

  גירושין וילדים קטנים

  מציאות הגירושין היא מציאות קשה עבור בני הזוג הנאלצים להסתגל ולהתאקלם לשינויי הסטטוס. אך נראה כי גירושין וילדים המעורבים בתמונה הופכים את המציאות לרוויית קשיים וסיבוכים נוספים. כדי שתיק הגירושין יתבצע באופן החלק ביותר, עורך דין ירימי נתנאל, עורך דין מנוסה, מקצועי ורגיש, יבצעו תוך מחויבות מלאה לשמור על האינטרסים של לקוחותיו ולהשיגם תוך הקפדה על הגנת שני הצדדים במחלוקת, אך בעיקר הגנה על שלומם של ילדיהם המעורבים בכך.

  כאשר גירושין וילדים מעורבים יחדיו

  המדריך הבא יסייע לכם לרכוש את המידע על גירושין וילדים:

  • תיק גירושין – ראשית, בית הדין הרבני או בית המשפט לדיני משפחה יאפשר לזוג להגיע להסכם באופן עצמאי. רק במידה שלא יצליחו להגיע לידי הסכמות, יפתח תיק הגירושין ויתנהל משפט בנושא שבמסגרתו בני הזוג יאלצו להביא הוכחות ולעיתים גם עדים שיתמכו בעדותם. לעיתים, הילדים עשויים לשמש כעדים מטעם אחד מהצדדים במשפט. במקרה כזה, המצב עשוי להפוך למסובך ומורכב אפילו יותר, משום שזה עשוי להיתפס כאילו הילד בחר את אחד מהצדדים וההורה שאינו "בצד הנבחר" עשוי לחוש עלבון משמעותי.
  • הסכם גירושין – הסכם גירושין המתנהל על ידי גישור יאפשר לבני הזוג לנהל שיח בנושאים השונים מחוץ לבית המשפט. הסביבה שבה יתנהלו הדיונים תהיה סביבה מכילה ותומכת שבה כל אחד מבני הזוג ימצא לעצמו מקום. בהסכם הגירושין הם התדיינו בהקשר למשמורות על הילדים, על חלוקת הרכוש ועוד. האופן שבו הגירושין יתבצעו ישמרו הן על כבודם של בני הזוג והן על כבודם של הילדים. כך הם לא יאלצו "לתפוס" צדדים ויוכלו לראות את הוריהם מנהלים תקשורת בוגרת ומכבדת.

  שומרים על הילדים

  מציאות הגירושין היא מציאות קשה מאוד עבור ילדים הנאלצים להתמודד עם פירוק התא המשפחתי. במקרים רבים, ההורים עסוקים בכאביהם האישיים ולא נותנים מקום לילדיהם להתבטא. חשוב מאוד לפנות מקום עבור הילדים ולתת את המקום והזמן לפרוק את מחשבותיהם, רגשותיהם וחששותיהם. זכרו להיות סבלנים עבור שינויי מצב רוח והתנהגות, ואפילו לנסיגה התנהגותית. בנוסף, חשוב מאוד לספק לילדים סביבה יציבה, רגישה ותומכת, בעיקר במציאות בה הכול הפכפך ובלתי ידוע.

  גירושין וילדים קטנים

  כל הליך גירושין הוא מורכב וקשה עבור כל בני הבית. עם זאת, כאשר יש גם ילדים מעורבים בעניין, ההליך נעשה קשה ומורכב אפילו יותר. יתר על כן, כאשר עולה הרעיון להתגרש, חשוב לחשוב קודם כל על טובת הילדים: במקרים מסוימים עדיף להמתין עם הגירושין עד שיגדלו מעט (משום שהנזק של גירושין להתפתחות הילד ידוע בקרב חוקרים התפתחותיים), אך מצד משני – מגורים בסביבת מלחמה גם הם לא מועילים להם.

  כיצד מתחלקת המשמורת בגירושין עם ילדים?

  גירושין וילדים כוללים הליכים של קביעת המשמורת – עד גיל 6 עדיין פועל בישראל חוק חזקת הגיל הרך הטוען שקודם כל הילדים עד כיל זה נשארים בחזקת האם. אך בשנים האחרונות נהיה יותר ויותר מקובל שבנסיבות מסוימות הילדים נשארים דווקא עם האב (במידה ויש הוכחות חותכות ונימוקים משמעותיים לטובת החלטה זו). כך או כך, כאשר מדובר בהחלטה משותפת והדדית, ההליך נעשה הרבה יותר פשוט עבור כל הצדדים. לעיתים עורך דין טוב מהווה מגשר מספיק איכותי ומקצועי על מנת להקל על תהליך התנהלות הגירושין ויצירת חיי יומיום תקינים ונעימים יותר לכולם ובמהירות.

  כיצד דואגים לרווחה במהלך גירושין וילדים?

  בעת יצירת ההסדרים עבור התנהלות יומיומית עם הילדים, יש לקחת בחשבון מספר פרטים חשובים, המשפיעים על חיי היומיום: היכן הילדים יגורו? האם הם יצטרכו להחליף את המוסד הלימודי? באיזו תדירות הם יתראו עם שני ההורים? כיצד ישתנה המצב המשפחתי עבור המשפחה המורחבת – האם הילדים ימשיכו להתראות עם הסבים והסבתות של שני ההורים וכו'. מדובר בהמון פרטים קטנים שלא תמיד ניתן להסכים עליהם ברמה המילולית ונדרש עורך דין לגישור. עורך הדין נתנאל ירימי הינו מומחה מוביל בתחום עריכת הדין ובענייני משפחה בפרט, סיועו יאפשר לכם להגיע לחיי שגרה תקינים כמה שיותר מהר.

  גירושין וילדים בגיל הרך

  גירושין וילדים בגיל הרך

  אין זה קל לפרק משפחה. כמו כן, כאשר בני זוג אינם מצליחים להגיע להסכמה ביניהם – היבט זה משפיע בוודאות גם על המשפחה מסביב. אין ספק, גירושין וילדים תמיד היו ותמיד יהיו נקודת התורפה של כל זוג הורים – ובשל כך יש להגיע למצב שבו הם ייפגעו הכי פחות. לשם כך, נחוצים לא רק אורך רוח ואיפוק, אלא גם עורכי דין שיידעו לנווט בין בני הזוג ולהניע אותם לעבור תהליך נקי ורגוע ככל האפשר. במקרים אלו, מומלץ לשתף פעולה עם עורך דין נתנאל ירימי כדי להעריך את המצב במדויק, למצות את האפשרויות העומדות לפניכם – ולנסח הבנות והסכמות בכל הקשור לגורל הילדים.

  מה עושים במקרה של גירושין וילדים?

  • משמורת משותפת היא המצב האידאלי – הן לילדים והן להורים. כך, שני ההורים יכולים לגדל את הילדים במידה רבה כמו פעם, וליהנות מחלוקת זמנים שווה יחסית. במקרים מסוימים ניתן אף לוותר בהסכמה על מזונות ילדים – אם שני ההורים נמצאים ברמת השתכרות דומה. כך ניתן להשתקם ביעילות מהגירושין, כאשר הילדים חווים כמה שפחות נזק נפשי.
  • משמורת עיקרית אצל הורה אחד היא עודנה המצב אצל זוגות רבים שמתגרשים, כאשר במרבית המקרים האימא היא זאת שנחשבת למשמורנית ראשית. במקרה כזה יש להגיע להסכמה על הסדרי שהות וראייה וכמובן – קביעת תשלום מזונות מחויב המציאות. כאן אין אפשרות לוותר על התשלומים מצד האב כי היא זאת שנושא בעיקר הנטל. אכן, ישנם מצבים בהם האב נחשב למשמורן עיקרי – כאשר תופעה זו הופכת לשכיחה יותר ויותר.
  • מחלוקת על משמורת, מזונות ילדים והסדרי שהות וראייה איננה מצב אידאלי. עם זאת, זהו המצב הנפוץ ביותר – או לפחות עד שמגיעים להסכמה. לעיתים המחלוקת נמשכת גם לאחר הגירושין ונגררת בדיונים משפטיים רבים.

  ילדים לא חייבים לסבול מגירושין

  לעיתים קרובות מדי גירושים וילדים מהווים כבעיה העיקרית של מתגרשים רבים. עורך דין ירימי נתנאל מעמיד לרשותכם את הידע והניסיון שלו כדי למנוע כמה שיותר מחלוקות ופגיעה בילדים. כך, תוכלו להתגרש ללא מריבות ומתח שמאפיינים גירושין – ולפתוח בפרק הבא שלכם ושל הילדים.

  גירושים עם ילדים

  פרידות הן אף פעם לא דבר קל, אולם, כאשר המדובר בהתפרקות הנישואין (גירושין) – ובמיוחד בעת גירושים עם ילדים – הכל הופך להרבה יותר מורכב מ"סתם" פרידה בין בני זוג. זאת, מאחר וכאשר מעורבים ילדים בסיפור, הכל מקבל נופך אחר, בעייתי ומורכב יותר. מהסדרי הראיה ועד למזונות הילדים – כמעט כל נתון או פרט עלול להוות סלע מחלוקת, המועצם בשל מעורבותם של הילדים בעניין. קל מאד להבין איך כל אחד מבני הזוג המתגרש מנסה למשוך את הילדים לצידו, אבל, במקרים כאלה, הרבה יותר קשה למצוא את שביל הזהב שממנו כולם (שני בני הזוג ואף הילדים) יהיו מרוצים לגמרי. למענה מקצועי, פנו אל משרד נתנאל ירימי – עורך דין.

  גירושים עם ילדים – מה הופך אותם למורכבים כל כך?

  במרבית המקרים, גירושים עם ילדים מתרחשים לאחר מספר שנים בהם בני הזוג "יחד". פירוש הדבר כי בני זוג כזה צוברים בחלוף השנים לא מעט מטען פיננסי, רכושי ואף נפשי. גירושים עם ילדים מהווים פירוק החבילה ה"רשמית" והפיננסית, אולם, לא פחות מכך, הם מצריכים את שינוי התפישה הזוגית והמשפחתית אצל כל אחד מהצדדים הנוגעים בדבר, ולכן, הם מלווים בלא מעט אמוציות. אמוציות הבאות לידי ביטוי במאבקי גירושין פוגעניים.

  אפשר להתגרש גם אחרת

  במיוחד בעת גירושים עם ילדים חשוב לשמור על הרצון הטוב להגיע לעמק השווה בכל התחומים, ולעשות זאת ללא יותר מידי זעזועים מיותרים, העלולים להותיר צלקות בליבם של הילדים. אנחנו, במשרד נתנאל ירימי – עורך דין מאמינים, כי כמעט בכל מצב, עדיפים גירושין ידידותיים על פני מאבקים מתמשכים בערכאות המשפטיות, ולכן, אנחנו מציעים את שירותי הגישור המקצועיים שלנו. אבל, אם למרות כל זאת, לא הצלחתם לראות עין בעין את עניין הגירושין, אנחנו עומדים לצידכם גם בייעוץ, ליווי וייצוג בהליכי הגירושין.

  גירושין וילדים – סיטואציה מורכבת

  גירושין הם סיטואציה מורכבת לכשעצמה, אבל, כאשר מתווספים לתמונה גם ילדים, הסיפור הופך להיות הרבה יותר מורכב, מכל האספקטים. גם אם נשים את האלמנט הנפשי המסובך בצד ונתעלם ממנו כרגע, מבחינה אופרטיבית, גירושין וילדים הם שילוב לא פשוט. כל עניין הסדרי הראיה, האילוץ (מרצון או שלא מרצון) להישאר בסביבת מגורים מסוימת, הצורך להתראות עם בן הזוג לשעבר בנסיבות המחייבות זאת (כדוגמת מסיבת בר מצווה, למשל) ועוד כהנה וכהנה מגבלות ותכתיבים, שאינם קיימים כאשר לזוג המתגרש אין ילדים. לליווי וטיפול משפטי, צרו קשר עם משרד נתנאל ירימי – עורך דין.

  גירושין וילדים – האלמנט הנפשי

  במרבית המקרים, אם הילדים כבר בגן או מבוגרים מכך, לפני תחילת התהליך, יקיימו שני ההורים עם הילדים שיחה משותפת, ובה יבטיחו להם שלמרות שהם מתגרשים זה מזו (או ההיפך) הם אינם מתגרשים מהם, ולמעשה, הכל עתיד להישאר שגרתי ככל האפשר. בפועל, השילוב בין גירושין וילדים אינו מאפשר להבטחה האופטימית הזו להתגשם, מאחר וקיומם של הילדים מספק לבני הזוג הגרושים לא מעט נקודות חיכוך אפשריות. נקודות, שעל רקען, אם שני בני הזוג אינם נחושים בכל תוקף לנהל שגרת-גירושין ידידותית, המצב עלול להתלקח תוך שניות (אפילו בשל אי הבנות מטופשות). לכן, נראה כי השילוב בין גירושין וילדים הוא משני בחשיבותו, ומגיע רק לאחר שבני הזוג לשעבר יישרו את ההדורים בינם לבין עצמם, נפטרו מהמטענים הרגשיים שהם תוצאה של היחסים ביניהם והגירושין, ועתה, הם מוכנים נפשית ורגשית לתפקידם החדש כהורים גרושים.

  שיתוף פעולה בין שני ההורים

  נכון, מה שדיברנו עליו עד כה אולי עשוי להישמע עבור חלק מההורים המתגרשים כחלומות באספמיא, איזושהי מציאות אופטימאלית אופטימית. ועבור מקרי גירושין מסוימים זה אכן עלול להישאר תחת הגדרה זו. אולם, כאשר השאיפה העיקרית שלנו כהורים היא לגדל ילדים שיגדלו בהמשך להיות מבוגרים בריאים בגופם ובנפשם, עלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת להפוך להם את הסביבה והמציאות היומיומית שלהם לבריאות ככל האפשר, כולל שיתוף פעולה עם בן או בת הזוג שממנו התגרשנו. במהלך שנות פעילותו, גישר, ליווה וייצג משרד נתנאל ירימי – עורך דין מאות זוגות מתגרשים לאורך התהליך, מתוך מודעות לרגישות עניין גירושין וילדים.

  גירושין ילדים

  נפגשתם, התאהבתם, התחתנתם בחתונה מפוארת (או צנועה), נולדו לכם ילד, שניים או שלושה, וכעת, אתם חשים כי דרככם הזוגית הגיעה לקיצה. אם לא היו לכם ילדים משותפים, סביר להניח כי הכל היה קל יותר, אבל כאשר מדברים על גירושין ילדים מספקים לא מעט נקודות חיכוך אפשריות ביניכם, כמו גם אתגרים פרטניים שבפניהם הם מקפידים להציב כל אחד מכם בנפרד בתדירות יומיומית. אכן, לא קל לנסות להתמודד עם מציאות חדשה ולנסות לבנות חיים חדשים בנפרד, כשמול עיניכם, יומיום, נמצאת תזכורת חיה ומתריסה למשפחה שהתפרקה, לזוגיות שאבדה. לסיוע משפטי בתחום זה, ניתן לפנות אל משרד נתנאל ירימי – עורך דין.

  גירושין ילדים – את מי אתה אוהב יותר – את אבא או את אמא?

  בואו נהיה כנים בנוגע לכך ונשים את זה על השולחן כאן ועכשיו – ילדים הם בני אדם קטנים, וככאלה, הם יעשו הכל על מנת להשיג מכם את מה שהם רוצים להשיג. כן, הם לא יהססו גם לזרות לכם מלח על פצעי רגשות האשם (שסביר להניח שכבר מישהו שתל לכם) בנוגע לכך שהם אינם גדלים במשפחה של שני הורים. תנו לנו להרגיע אתכם בעניין זה – כיום כבר ידוע, כי בזכות (או על אף) גירושין ילדים, במרבית המקרים, גדלים להיות ילדים כשאר הילדים שהוריהם לא התגרשו. זה, כמובן, אם – א. תקפידו שלא ליפול בפחים הרגשיים הקטנים שהם מציבים לכם, וב. תקפידו להמשיך לתפקד כהורים מתואמים ביניכם ולא תיפנו האחד נגד השנייה, למרות שכבר אינכם בני זוג. כך, שכאשר אנחנו מדברים על גירושין ילדים מחייבים אתכם להתעלות מעל לקטנוניות ולרגשות האישיים הפרטיים שלכם ולתפקד כיחידה הורית אחת מוצלחת, שטובת ילדיה מצויה בראש מעייניה.

  שיתוף הפעולה ההורי כבסיס לילד בריא

  אם אתם חושבים על גירושין (או, אפילו, בימים אלה ממש מצויים במאבק גירושין), חשוב שתדעו, כי אנחנו, במשרד נתנאל ירימי – עורך דין, כבר ליוונו מאות זוגות לאורך תהליך הגירושים שלהם, אם באמצעות גישור וגירושין בהסכמה ואם באמצעות ייעוץ וייצוג בערכאות השונות. עבורנו, בכל המדובר על גירושין ילדים הם קלף מיקוח שבו לא משתמשים מול בן / בת הזוג לשעבר!

  לייעוץ ראשוני מיידי

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   עורך דין גירושין - שאלות ותשובות

   מהי תביעה למשמורת ילדים?

   כבר בראשית הליכי הגירושין בין בני הזוג מתבקשת, כעניין ברור מאליו, הכרעה בשאלה בידי מי יוחזקו הילדים לאחר הפירוד בין הוריהם. כל אחד מההורים זכאי להגיש לבימ"ש למשפחה תביעת משמורת שבה הוא תובע כי הילדים יישארו בחזקתו ויתגוררו עמו לאחר הפירוד. בדרך כלל ימנה ביהמ"ש פקידת סעד לשם בדיקה ומתן חוות דעת בשאלה מי מבין ההורים הוא המתאים ביותר להיות ההורה המשמורן. במקרים המתאימים יוסיף ביהמ"ש וימנה מומחה בתחום בריאות הנפש לצורך ביצוע בחינה מעמיקה יותר של מסוגלותם ההורית של ההורים. יודגש כי בחוק גם קיימת קביעה כללית (הניתנת לסתירה), כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם. בדרך כלל, קובע ביהמ"ש כי הילדים המשותפים יהיו במשמורת האם למרות שיש מקרים יוצאי דופן שבהם יקבע ביהמ"ש כי הילדים יהיו בחזקת האב וזאת בדר"כ בעקבות חוות דעת חד משמעית של פקידת הסעד ו/או המומחה למסוגלות הורית.

   מהי סמכות מקבילה של בית הדין הרבני?

   כאמור הסמכות לדון בתביעות הנ"ל הנן בידי בימ"ש למשפחה. אולם, בתנאים מסויימים גם ביה"ד הרבני יכול לדון בתביעות אלה. במסגרת תביעה לגירושין המוגשת לביה"ד, ורק במסגרת תביעת לגירושין, ניתן לצרף ולכרוך את התביעות הנ"ל: משמורת ילדים, מזונות אשה ותביעות רכוש, ולהגישן כחלק מתביעת הגירושין לביה"ד הרבני. יודגש כי ישנם תנאים מקדמיים שצריכים להתקיים על מנת שביה"ד יהיה מוסמך לדון בתביעות המצורפות ובהם התנאי העיקרי שתביעת הגירושין וצירוף יתר התביעות נעשו מתוך רצון וכוונה אמיתיים להתגרש ולא רק ממניעים טקטיים ומוך רצון לרכוש יתרונות על פני בן הזוג האחר. עוד יודגש כי מזונות ילדים לא ניתנים לצירוף וכריכה לתביעת גירושין והם תמיד יהיו בסמכות ביהמ"ש למשפחה.

   מהי תביעה למזונות ילדים?

   כשקיים סכסוך בין בני זוג, זכאית האשה להגיש בכל עת לבימ"ש למשפחה תביעה נגד בעלה לתשלום למזונות ילדים. תביעה זו הנה תביעה לחייב את הבעל לשאת בכל ההוצאות הכרוכות בכלכלתם ובגידולם של הילדים והיא כוללת את כל הצרכים להם זקוקים הילדים החל ממזון, דרך לבוש, לימודים, בריאות, וכלה בדיור והוצאות החזקת דיור. ככלל, עפ"י החוק החל כיום על יהודים, חובת תשלום מזונות לילדים המשותפים, ככל שמדובר בצרכים הכרחיים, חלה באופן בלעדי על הבעל. יודגש כי קיימים מקרים ומצבים שבהם תחול על האם חובה להשתתף במזונות הילדים, כמו למשל במקרה שמדובר בילדים שמעל גיל 6 שנים, וכאשר האם עובדת ומשתכרת בשיעור שמעבר לנדרש לכיסוי צרכיה שלה.

   מהי תביעה לשיתוף וחלוקת רכוש?

   כל אחד מבני הזוג זכאי להגיש לביהמ"ש למשפחה תביעה לקבוע כי רכוש וזכויות מכל סוג שנצברו במשך שנות הנישואין ע"י בן הזוג השני הוא רכוש משותף ו/או במקרים המתאימים תביעה הפוכה, לקבוע כי רכוש מסויים אינו רכוש משותף (למשל רכוש שהגיע לבן הזוג בירושה). בתביעה זו ניתן גם לבקש לפרק את השיתוף ברכוש שבין בני הזוג ולחלקו ביניהם בין בדרך של מכירה בין בדרך אחרת של חלוקה.

   גירושין וילדים עד גיל חמש

   החלק הכאוב ביותר בכל הליך גירושין הוא פירוק משפחה שיש בה ילדים. בישראל, גירושין וילדים עד גיל חמש כפופים לחוק חזקת הגיל הרך. יש הסדרי ראייה שנקבעים על ידי הערכאות אם לא מצליחים להגיע להסכמות לפני כן, ולכן רוב הסכסוכים נובעים ממחלוקות מרות כאלה. עורך הדין נתנאל ירימי שואף תמיד להבטיח את הזכויות של הילדים והוריהם בכל תיק גירושין שהוא מנהל, ולתת לכם תמונה מלאה של האפשרויות שעומדות בפניכם אם לא תסכימו על המשמורת.

   טובת הילדים קודמת

   ככל שהילדים רכים יותר כך טובתם דורשת גישה אמיצה יותר שמגינה על זכויות הילד, במיוחד במקרים שלא מצאו פתרון. עורך דין נתנאל ירימי ישמח לייצג אתכם גם במקרי גירושין וילדים עד גיל חמש, משום שהוא יודע שהניהול המתון והמאופק של תיק גירושין כזה יכול למנוע פגיעות רגשיות בהורים ובילדים כאחד לטווח הרחוק.

   מה צריך לדעת על גירושין וילדים עד גיל חמש?

   • משמורת על הילדים בישראל לא נקבעת כמו בחו"ל כמשמורת משותפת. זה אומר שעד גיל שש יש עדיין עדיפות לאמא, אלא אם כן היא במצב שאינו מאפשר זאת או שהגעתם להסכמה שמדובר בטובת הילדים שהם יהיו אצל המשמורן הבלעדי שהוא האבא.
   • היום נהוג יותר ויותר להגיע להסכמות על משמורת משותפת ולחלק את זמני השהות שווה בשווה, ככל האפשר. עם זאת, תצטרכו גם להחליט לא לריב על שהות הילדים בביתכם בזמן החגים והחופשות ולאפשר להם מעבר נעים וחלק ככל האפשר למצב של שני בתים. במקרים רבים מדי יש מריבות על כך שמונעות מהילדים להרגיש נוח בחלוקה זאת ורק במקרים קיצוניים בית המשפט יתערב.
   • אם בעבר ילדים עד גיל חמש זכו להגנת בית הדין הרבני ובית המשפט שנטו לעבר טענות האם, רצוי לדעת שהיום שום דבר אינו מובן מאליו. אתם עלולים לגלות שבמקרים קיצוניים של ניכור הורי בית הדין יעדיף לנקוט סנקציות חריפות נגד משמורן שאינו מכבד את ההורה השני.
   • משמורת משותפת של פעוטות עדיין אינה מבטלת את השתתפות האב במזונות למרות השהות השווה, אבל יש היום יותר פסקי דין שנוטים לכך.

   תהליך גירושים עם ילדים

   הורים לילדים לא אוהבים לפרק משפחה, זה ברור. אבל לעתים אין ברירה ולכן תהליך גירושים עם ילדים חייב להיעשות ברגישות המתבקשת לטובתם של הילדים. עורך דין נתנאל ירימי ממליץ בדרך כלל להיות כמה שיותר מתונים בפעילות שעושים בזמן הגירושים כדי לא להחמיר ממילא את המצב הרגיש. זה אומר שרצוי לא להחריף שום מאבק כדי שלא יהיו השלכות קשות על מצבם וכדי שכולם יעברו בשלום את מצב הביניים עד שיתרגלו לכך שהמשפחה התחלקה לשניים.

   להתנהל באיפוק למען הילדים

   תמיד עדיף לא לריב ליד הילדים למען שלום בית. תהליך גירושים עם ילדים דורש גם בגרות נפשית ואיפוק. עו"ד נתנאל ירימי נלחם למען האינטרסים שלכם ושל ילדיכם מבלי לוותר על התנהלות מכובדת בניהול התיק. כשאתם מתגרשים בצורה בוגרת כל הצדדים מרוויחים את השיקום הקצר והיעיל ביותר אחר כך.

   כיצד עוברים בשלום תהליך גירושים עם ילדים?

   • ראשית, לא מפסיקים להיות קשובים לכל סימן מצוקה של הילדים בזמן התהליך. אם יש צורך באנשי מקצוע לסיוע נפשי מומלץ להיעזר גם בהם. הסיבה העיקרית היא לא רק כדי לעזור להם ולהציל אותם מהידרדרות בשל פירוק הבית, כי אם בעיקר כדי להקל על ההורים עצמם. תתפלאו לדעת אילו החלטות בעייתיות מקבלים לעתים בגלל שיקול דעת שמושפע מקשיים של הילדים, או להפך – נמנעים מלעשות את הדבר הנכון כדי לא להחמיר את המצב ובכך מדרדרים אותו עוד. אל תעברו את זה לבד כדי שתוכלו להתגרש בשלום.
   • במציאות, העלויות והכספים שדרושים לילדים לא חייבים להיות גדולים כל כך, אם מתנהלים בתבונה. בסופו של דבר, אלא אם כן אתם עשירים מאוד, רוב ההורים צריכים להקים כעת שני בתים ולכן מומלץ להפחית עלויות מיותרות ולהיצמד למה שצריך באמת. תמיד אפשר להצטמצם כדי להפנים שהתחילו חיים חדשים שהם נוחים פחות.
   • שגרה כלכלית חדשה היא הכרחית וגם הילדים יצטרכו להכיר בכך שלא כל דבר יוכלו לקבל. הסיבה לכך היא בעיקר כדי להקל עליכם ולמנוע את הקרבות הפיננסיים. הם גוזלים אנרגיה וזמן ולא מובילים לשום מקום מלבד סנקציות משפטיות יקרות. מומלץ להתפשר ולגשר על הפערים.
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן