לייעוץ ראשוני מיידי

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  גירושין בהסכמה

  כאשר בני זוג נשואים מחליטים על גירושין בהסכמה הם מתקשרים בדרך כלל בהסכם המבוצע בנוכחות עורך דין. ההסכם קובע את כל ההסדרים הקשורים בגירושין והוא נתון לאישורם של בית הדין או בית המשפט. ההסכם אינו פוטר את הצורך בסידור גט שבלעדיו לא יהיו הצדדים מגורשים. המטרה של גירושין בהסכמה היא לסיים את פרק הנישואים ללא צורך בהליכים משפטיים. ההסכמה על הגירושין יכולה להיות תוצאה של נסיבות משפטיות, מערכת יחסים אישית או אילוצים חיצוניים. בנוסף, נהוג להתייחס אל הליכי גירושין בהסכמה בתור פשוטים, ידידותיים ואף זולים יותר מהליכי הגירושין הרגילים.

  גירושין בהסכמה מסדירים מבחינה הדדית את כל המחלוקות והעניינים הרלוונטיים העומדים על הפרק. ההסכם נועד לקבוע את אופן הליך פירוק התא המשפחתי הנוצר כתוצאה מהנישואים, תוך עיצובו במסגרת מסודרת וקבועה לעתיד הקרוב והרחוק. אופן ניהול הליך גירושין בהסכמה יקבע במידה רבה את עתידם של בני הזוג בתקופה שלאחר הגירושין. החשיבות של ההסכם באה לידי ביטוי ביכולת לצפות קשיים, לגשר על בעיות ולפתור מראש התלקחות של סכסוכים בעלי פוטנציאל נפיץ.

  עיקר חשיבותו של הסכם גירושין מקצועי מתבטאת ביכולתו לצפות את כל הקשיים ו/או הבעיות, אשר עלולים להתעורר כתוצאה מהליך הגירושין, ובתוך כך למנוע מצב של סכסוך עתידי בין בני הזוג.

  סוגיות מרכזיות ואפשרויות עריכת הסכם גירושין בהסכמה 

  אין דרך אחת לקבוע כיצד נראה הסכם גירושין בהסכמה וגם אין פורמט קבוע בו בוחרים כל הזוגות המתגרשים. הדרך היחידה לערוך הסכם גירושין נכון ומקצועי הוא לשים דגש על הנושאים העיקריים.

  ראשית, יש לציין את הסוגיות המרכזיות בהן עוסק ההסכם: הסכמה להתגרש – גט, חלוקת הרכוש וענייני ילדים קטינים לרבות משמורת, הסדרי ראייה, מזונות ומדור. ההסכם צריך להתייחס גם לנושאים נוספים כמו: מעמד התשלום כפי שמנוסח הכתובה, דמי מזונות לאשה-עד הגט ולאחריו, ונושאים נוספים על פי מצבו של כל זוג.

  שנית, חשוב להבין באיזה אופן מתבצע הליך גירושין בהסכמה. אפשרות אחת העומדת לרשות בני הזוג היא להגיע להסכמות הדדיות לגבי המחלוקות ולפנות אל עורך דין שיכין עבורם במשותף את ההסכם לעיל. אפשרות שנייה היא להגיע להסכמות, אך לפנות אל עורכי דין נפרדים. אפשרות שלישית עולה כאשר הצדדים מעוניינים להגיע להסכמות, אולם בחלק מנושאי הליבה הם אינם מצויים בתמימות דעים. כאן יידרש מהם לפנות אל עורך דין גירושין, או עורכי דין גירושין נפרדים, במטרה לנסות ולהגיע בכל זאת אל עמק השווה. אפשרות רביעית היא לפנות אל מגשר גירושין לצורך קיום הליך, יישוב הסכסוך ובסופו של דבר גם גיבוש של הסכם גירושין בהסכמה. המגשר מתפקד באפשרות הזו בתור גורם נייטרלי ואובייקטיבי המונחה על פי הצורך המשותף של הצדדים להגיע להסכמה.

  מחלקת הגישורים במשרד עו"ד ירימי מנוהלת ע"י ליאורה ירימי – מטפלת משפחתית, תרפיסטית באמנות, בוגרת שני קורסים לגישור כללי והתמחות בענייני משפחה. ייחודה של מחלקה זו הוא בשילוב של גישור משפטי עם תמיכה רגשית וליווי אישי. עו"ד ירימי מלווה את התהליך ומספק לו את כל הידע המשפטי הדרוש לסיומו בהצלחה.

  המשותף לכל האופנים בהם ניתן לבצע גירושין בהסכמה הוא תנאי מקדמי אחד: רצון אמיתי וכן מצד שני בני הזוג להביא לקץ הסכסוך. במילים אחרות, בני זוג המעוניינים לבצע הליך תיאורטי של גירושין בהסכמה לא יצליחו להפיק את היתרונות שלו. רק בהינתן הסכמה הדדית ורצון משותף אפשר לבצע את הליך הגירושין בצורה מוצלחת. בנוסף, על הצדדים להחליט באיזו אפשרות הם בוחרים ולהיות מחויבים לתהליך ותוצאותיו.

  שלבים בהליך גירושין בהסכמה

  באופן עקרוני ישנם מספר שלבים להליך גירושין בהסכמה. השלב הראשון הוא כאמור הסכמה הדדית וסברה לכך שקיים סיכוי טוב להגיע לפשרה בעניינים הרלוונטיים. השלב השני הוא פנייה אל עורך דין גירושין שילווה את התהליך וייקח מעורבות בגיבוש ההסכם. השלב השלישי מחייב בדיקת נתונים והצגת מסמכים, אך הוא כולל הידברות נוספת עם הצד השני.

  השלב הרביעי הוא עריכה בפועל של הסכם גירושין המהווה מאותו רגע חוזה משפטי מורכב, מחייב ובעל השלכות מהותיות. השלב החמישי הוא הגשת הסכם הגירושין לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה, במטרה לתת לו תוקף של פסק דין. בשלב השישי יש לפתוח תיק בבית הדין הרבני ולהגיש את הסכם הגירושין. באותו מעמד נדרשים בני הזוג להסביר לדיינים את נסיבות הפרידה ואת ההחלטה על הגירושין.

  היתרונות של גירושין בהסכמה

  המורכבות והתהליך הארוך אשר בסופו מתבצעים גירושין בהסכמה מגלמים יתרונות רבים. ההליך חוסך בזמן והוא מהיר בהרבה לעומת ניהול תיקי גירושין בערכאות המשפטיות. הוא חוסך בכסף ומאפשר שליטה אידיאלית יחסית בתוצאות. זהו הליך המבטיח מידה מסוימת של שקט נפשי, תוך יציבות הנשמרת לאורך זמן. לבסוף, יש לציין כי מדובר על תהליך המומלץ עבור משפחות עם ילדים היות והוא מצמצם את הטראומה ומאפשר הליך קצר ויעיל של חזרה לשגרה.

  גירושין בהסכמה במשרדו של עו"ד ירימי נתנאל

  משרד עורך הדין של ירימי נתנאל הצליח במקרים רבים להקטין את סבל בני הזוג על ידי הגעה להסכם גירושין בהסכמה. . כשערפל הגירושין יתפזר, בני הזוג יצטרכו להתייצב לצד ילדיהם כהורים ולא כאויבים. הבסיס לשיתוף פעולה של בני זוג גרושים נמצא בהליך הגירושין שלהם – כך חושבים ובהתאם לכך פועלים במשרד עו"ד נתנאל ירימי.

  גירושין בהסכמה עם ילדים

  בעולם אידיאלי דברים היו יכולים להראות אחרת לחלוטין אילו הם היו נעשים בהסכמה. גם במקרה של פירוק זוגיות ומשפחה עדיף תמיד להגיע למצב של גירושין בהסכמה. הם יכולים להיות הרבה פחות מאיימים ומכבידים משום שגם כך המשקעים הרגשיים קשים. במקרים אלו, רצוי לעבור הכול תוך כדי הידברות וגישור – ולהחליט יחד. עורך דין נתנאל ירימי ממליץ תמיד לצדדים לעשות זאת כך,  ורק אם אין ברירה ויש מחלוקות לא ניתנות לגישור – לשקול אפיקים משפטיים אחרים.

  מה עושים כדי להשיג גירושין בהסכמה?

  • מרגע שמחליטים להתגרש פותחים ערוץ תקשורת ולא מפסיקים ללבן סוגיות מבלי שיידרדרו. כל נושא חייב להיות ברור כבר בשיחה הראשונה ולהתקדם לאט תוך כדי ליווי מקצועי של עורך דין או מגשר. זאת, כדי להסכים על כל הנושאים שמרכיבים את תהליך הגירושין.
  • תהליך הגירושין יתנהל בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני במקרה ששני בני הזוג יהודיים. בהתאם, יש לקבל ייעוץ משפטי ולקבל את התמונה המלאה; תמונה המציגה את מלוא ההליך הבירוקרטי שעומד לפניכם. ייעוץ משפטי זה חייב להתבצע על ידי עורך דין שקושר ביניכם לבין הרשות המטפלת; גורם מוסמך אשר יסייע לכם רבות. למעשה, מומחה זה ישמש בתור החומה שתספוג כל תסכול רגשי בזמן התהליך וגם זה מובן.
  • לאחר הסדרה בירוקרטית של הגשת המסמכים יש לשבת וליישב ביניכם את כל הנושאים הקשורים להפרדת החיים המשותפים שלכם – חלוקת רכוש, הבית והנכסים, הכספים, ילדים, חיות מחמד, כלי רכב ועוד. את כל זה אפשר לעשות כשהנציג שלכם מטפל בכך, מייעץ לכם בכל סעיף וסעיף ומדריך אתכם מהן האפשרויות שעומדות בפניכם לנוכח כל זאת.

   

  הסכם גירושין בהסכמה

  אפשר להתגרש בצורה רגועה יותר. בשביל זה צריך להגיע להסכמה גם על עורך דין שמנהל למענכם את כל התהליך, ועושה סדר בחלוקה ובהפרדה של כל מה שהרכיב את החיים המשותפים. עורך דין נתנאל ירימי יעזור לכם לערוך גירושין בהסכמה תוך כדי עריכת כל ההסכמים ביניכם. כמו כן, הוא יסייע לכם במגוון הנושאים הבירוקרטיים שקשורים לרשויות המטפלות בכך.

  גירושין בהסכמה – החלום המתוק של כל זוג נשוי

  אם תשאלו זוגות נשואים כיום, לכאורה, גירושין בהסכמה הם החלום המתוק של כל זוג נשוי, כאשר (ואם) הם יחליט אי פעם להתגרש. אולם, המציאות מוכיחה, כי רק מעט מאד מהזוגות הנשואים אכן יצליחו לזכור זאת בעת הגירושין. תחת זאת, סביר להניח, כי כל אחד מהם ישלוף את כלי הנשק הכבדים ביותר שלו (עורכי דין, חלוקת רכוש, הסדרי ראיה וכן הלאה) על מנת לגרום לצד השני כמה שיותר נזק. החלום על גירושים ידידותיים נשכח מליבם, ואת מקומו תפסה הכוונה לנצח בכל מחיר, יעלה כמה שיעלה. למענה מקצועי ויסודי בתחום זה, פנו אל משרד נתנאל ירימי – עורך דין.

  גירושין בהסכמה – החלום ושברו?

  שלא תבינו לא נכון, עבורנו, גירושין בהסכמה אין פירושם כי צד אחד יתקפל, יקריב ויפסיד באופן מתמיד, בעוד הצד ייצא, פעם אחרי פעם, כשידו על העליונה. רחוק מכך – גירושין בהסכמה בסיסם בתובנה, כי על מנת למנוע נזק מכל המעורבים בדבר (בעיקר הילדים) על כל אחד מבני הזוג לוותר ויתורים מסוימים לטובת הצד השני, על מנת להוכיח רצון טוב. נכון, הדבר עלול להתגלות כמורכב במיוחד, בעיקר במקרים שבהם הגירושין נובעים מיוזמתו של צד אחד ולא הגיעו כתוצאה מהסכמה כי דרכם המשותפת הסתיימה, ועתה עליהם להיפרד, אבל הדבר אפשרי לגמרי. זאת, אם שני הצדדים יתמידו לזכור, שמעל לכל זה, מעל לכל החיכוכים, המריבות וההקנטות, יש להם מטרה משותפת – לתת לילדיהם המשותפים את התנאים והכלים הטובים ביותר לגדול ולהפוך למבוגרים בריאים בגופם ובנפשם.

  אפשר להתגרש גם אחרת

  משרד נתנאל ירימי – עורך דין מלווה זוגות מתגרשים לאורך הליכי גירושין בהסכמה, אנחנו עושים זאת מתוך האמונה שלנו, כי במרבית המקרים, עדיפים הסכמה הדדית וגירושים ידידותיים על פני מאבקי כוח מרים ועקובי דם, דיו וכסף בערכאות המשפטיות השונות. נוכל לעמוד לרשותכם באמצעות שירותי הגישור בגירושין שלנו, או, לחילופין, במקרים בהם לא תגיעו להסכמה הדדית, בליווי, ייעוץ או ייצוג בהליכי גירושין בבתי המשפט. כך או אחרת, ניסיונו המקצועי של המשרד ויכולותיו ינותבו לייצוגכם בנחישות ובנאמנות לאורך ההליכים השונים.

   

  לייעוץ ראשוני מיידי

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   עורך דין גירושין - שאלות ותשובות

   מהי תביעה למשמורת ילדים?

   כבר בראשית הליכי הגירושין בין בני הזוג מתבקשת, כעניין ברור מאליו, הכרעה בשאלה בידי מי יוחזקו הילדים לאחר הפירוד בין הוריהם. כל אחד מההורים זכאי להגיש לבימ"ש למשפחה תביעת משמורת שבה הוא תובע כי הילדים יישארו בחזקתו ויתגוררו עמו לאחר הפירוד. בדרך כלל ימנה ביהמ"ש פקידת סעד לשם בדיקה ומתן חוות דעת בשאלה מי מבין ההורים הוא המתאים ביותר להיות ההורה המשמורן. במקרים המתאימים יוסיף ביהמ"ש וימנה מומחה בתחום בריאות הנפש לצורך ביצוע בחינה מעמיקה יותר של מסוגלותם ההורית של ההורים. יודגש כי בחוק גם קיימת קביעה כללית (הניתנת לסתירה), כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם. בדרך כלל, קובע ביהמ"ש כי הילדים המשותפים יהיו במשמורת האם למרות שיש מקרים יוצאי דופן שבהם יקבע ביהמ"ש כי הילדים יהיו בחזקת האב וזאת בדר"כ בעקבות חוות דעת חד משמעית של פקידת הסעד ו/או המומחה למסוגלות הורית.

   מהי סמכות מקבילה של בית הדין הרבני?

   כאמור הסמכות לדון בתביעות הנ"ל הנן בידי בימ"ש למשפחה. אולם, בתנאים מסויימים גם ביה"ד הרבני יכול לדון בתביעות אלה. במסגרת תביעה לגירושין המוגשת לביה"ד, ורק במסגרת תביעת לגירושין, ניתן לצרף ולכרוך את התביעות הנ"ל: משמורת ילדים, מזונות אשה ותביעות רכוש, ולהגישן כחלק מתביעת הגירושין לביה"ד הרבני. יודגש כי ישנם תנאים מקדמיים שצריכים להתקיים על מנת שביה"ד יהיה מוסמך לדון בתביעות המצורפות ובהם התנאי העיקרי שתביעת הגירושין וצירוף יתר התביעות נעשו מתוך רצון וכוונה אמיתיים להתגרש ולא רק ממניעים טקטיים ומוך רצון לרכוש יתרונות על פני בן הזוג האחר. עוד יודגש כי מזונות ילדים לא ניתנים לצירוף וכריכה לתביעת גירושין והם תמיד יהיו בסמכות ביהמ"ש למשפחה.

   מהי תביעה למזונות ילדים?

   כשקיים סכסוך בין בני זוג, זכאית האשה להגיש בכל עת לבימ"ש למשפחה תביעה נגד בעלה לתשלום למזונות ילדים. תביעה זו הנה תביעה לחייב את הבעל לשאת בכל ההוצאות הכרוכות בכלכלתם ובגידולם של הילדים והיא כוללת את כל הצרכים להם זקוקים הילדים החל ממזון, דרך לבוש, לימודים, בריאות, וכלה בדיור והוצאות החזקת דיור. ככלל, עפ"י החוק החל כיום על יהודים, חובת תשלום מזונות לילדים המשותפים, ככל שמדובר בצרכים הכרחיים, חלה באופן בלעדי על הבעל. יודגש כי קיימים מקרים ומצבים שבהם תחול על האם חובה להשתתף במזונות הילדים, כמו למשל במקרה שמדובר בילדים שמעל גיל 6 שנים, וכאשר האם עובדת ומשתכרת בשיעור שמעבר לנדרש לכיסוי צרכיה שלה.

   מהי תביעה לשיתוף וחלוקת רכוש?

   כל אחד מבני הזוג זכאי להגיש לביהמ"ש למשפחה תביעה לקבוע כי רכוש וזכויות מכל סוג שנצברו במשך שנות הנישואין ע"י בן הזוג השני הוא רכוש משותף ו/או במקרים המתאימים תביעה הפוכה, לקבוע כי רכוש מסויים אינו רכוש משותף (למשל רכוש שהגיע לבן הזוג בירושה). בתביעה זו ניתן גם לבקש לפרק את השיתוף ברכוש שבין בני הזוג ולחלקו ביניהם בין בדרך של מכירה בין בדרך אחרת של חלוקה.

   איך מתגרשים בהסכמה?

   בניגוד למה שנהוג לחשוב, גירושין אינם חייבים להפוך לשדה קרב ולא חובה אפילו לנהל הליכים ממושכים בבית המשפט. אמנם לוקח בדרך כלל זמן להגיע לגט, אבל זה רק משום שבית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני שבו ניתן הגט רוצים להיות בטוחים שאתם בטוחים בכך. עורך דין נתנאל ירימי מכיר את הנושא מקרוב כעורך דין לענייני גירושין, והוא בהחלט תומך בהליכים של ניסוח הסכם גירושין. זה המסמך שיפטור אתכם מרוב התסבוכות של קרבות הגירושין שמוכרים מזוגות אחרים. כך שאם אתם תוהים איך מתגרשים בהסכמה, הגיעו לפגישת ייעוץ ותוכלו להבין מה כרוך בכך וכיצד הדבר נעשה.

   לקבל גט בהסכמה

   בישראל אפשר לעבור הליך בבית המשפט לענייני המשפחה ואז לקבל הפניה לבית הדין הרבני כדי לחתום את הליכי הגירושין בגט. בשתי הערכאות ירצו לדעת בוודאות שאתם שלמים עם עצמכם ולכן גירושין בהסכמה חייבים לבטא את רצונות שני הצדדים. עורך דין נתנאל ירימי דואג לכך שכל הצדדים אכן מיוצגים על כל האינטרסים שלהם וגם עושה למענכם את מלאכת הגשת המסמכים וניהול התיק עד לסיומו המוצלח והמהיר.

   מהם גירושין בהסכמה – איך מתגרשים בהסכמה?

   יש זוגות שאצלם הגירושין מגיעים בהפתעה ויש כאלה שאצלם זה היה צפוי, זוחל ומתקדם לאטו לקראת הכרה בכך. מרגע שמגיעים להכרה שזה בלתי נמנע, הכל תלוי בכם עד כמה תרצו להקשות על עצמכם ועל בני הזוג, ועד כמה תרצו לסיים את זה בצורה נאותה ומכובדת. לשם כך, נהוג להגיע לניסוח הסכם גירושין שבו מתעכבים על כל הפרטים הנדרשים.

   זה כולל את כל ההיבטים של חייכם המשותפים שיש לחלק, מרכוש משותף וחשבונות בנק וכספים, ועד משמורת על ילדים וחיות מחמד. במידה ואתם תוהים איך מתגרשים בהסכמה, דעו כי אתם יכולים להסכים לנסח את ההסכם בבית ואז להביא אותו לבחינת עורך דין שישלים את הפרטים הנחוצים בלשון משפטית ויגיש את המסמכים בשמכם, ואתם יכולים לעבור את ההליך יחד איתו.

   מה שחשוב לזכור הוא שאם ההסכם לא יכלול את הנקודות שבית המשפט דורש כדי לוודא שאף צד אינו מקופח וההסכם מקיף אל כל היבטי החיים המשותפים שלכם, הוא יסרב לקבל זאת ולאשר אותו לבית הדין הרבני.

   הליך גירושין בהסכמה

   רצוי לעודד מגמה של הליך גירושין בהסכמה, על כל היתרונות שלה. עורך הדין נתנאל ירימי דוגל בכך שכמה שיותר בעיות צריכות להיפתר הרבה לפני שמגיעים בכלל לדיונים בבית הדין הרבני או בבית המשפט ולכן הוא חותר לכך בכל ייצוג. זה לא אומר שמוותרים על אינטרסים ומתפשרים יותר מדי, אבל בראייה נכונה, אפשר לצאת במקסימום תועלת ובמינימום זמן לדרך חדשה כגרושים, ללא המטען הרגשי המכאיב הכבד באמת.

   להיעזר באיש מקצוע שגם יודע לתמוך

   כשאתם בוחרים עורך דין רצוי שיידע לומר לכם את הדבר הנכון ברגע הנכון גם כאשר קשה לשמוע. הליך גירושין בהסכמה דורש איש מקצוע שיש לו גם תכונות אופי שמאפשרות לו להגיע לנקודה הנכונה כדי לקצר הליכים. משום כך, עו"ד נתנאל ירימי מעדיף תמיד לנהל בכנות ובאחריות כל תיק גירושין עד תום.

   יתרונות של הליך גירושין בהסכמה

   • הדבר החשוב ביותר בסופו של דבר הוא העלויות. ככל שמגיעים להסכמות בתחילת התהליך כך חוסכים עשרות אלפי שקלים שנחוצים לכם לצורך שיקום והפרדת הבתים. לא זול לחיות בנפרד ולנהל שני בתים לאותה משפחה. לכן, כל שקל שתחסכו בגירושים שיביאו אתכם לאותו מצב הוא שקל שמושקע ברווחתכם. תתפלאו לדעת כמה זה אפשרי אם רק בוחרים נכון ומקבלים ייעוץ מקצועי ואמין שאינו מוליך אתכם שולל.
   • חלוקת הבית לשניים דורשת המון הבנה ופשרות, וזה מקצר את הזמן ברגע שמחליטים על חלוקת רכוש ונכסים. כמובן שכאשר יש הסכם ממון הדברים הרבה יותר ברורים. נותרים בדרך כלל רק נכסים שנוספו במהלך הנישואין ולכן גם אפשר להתווכח עליהם מעט. בכל מקרה, זה לא רצוי להתעכב על מה שהוא חפץ, משום שחפצים הם בסך הכל זניחים לעומת איכות החיים.
   • מניעת מלחמות אגו ומטען רגשי. הכורמים הללו מקשים מאוד על ראייה ברורה ולא מעורפלת של המטרות והאינטרסים שלכם. נחוץ לפעמים ליווי המקצועי שעוזר לכם לברור ולמיין בין מה שאפשר להתגבר עליו רגשית לבין סוגיות עקרוניות באמת שמחייבות ליבון ועבודה נפשית. את כל זה גם עורך הדין שלכם יכול למנוע ולהכניס לפרופורציות בזכות ניסיונו הרב והפרספקטיבה שהוא מציעה לטווח הרחוק.

   הסכם גירושין בהסכמה בליווי עורך דין מיומן

   אי אפשר לחזות את הגירושין אבל אפשר לבחור כיצד להגיב להם בכל שלב. הדרך הטובה ביותר תהיה להפנים כשזה נגמר ולערוך תהליך גירושין בהסכמה, עם כמה שיותר נקודות מסוכמות מראש. היום זה לא משנה מי מתחיל את הגירושין למרות שטכנית זה תמיד עדיך להיות בעל היתרון ולפתוח בהליך ולא להיות מופתע. עורך הדין נתנאל ירימי ממליץ לנהל את הליך הגירושין עם כמה שיותר ייעוץ וליווי מקצועי כדי למנוע ממנו להידרדר למלחמה. שהרי זה האינטרס של שני הצדדים.

   ליווי מקצועי לניסוח הסכם גירושין

   אפשר להתגרש בהסכמה מבלי להידרדר לתהומות האיבה והמועקה שמעכבות את ההיפרדות והשיקום העצמי. עו"ד נתנאל ירימי מקפיד למצוא כל דרך אפשרית לגישור ולתיווך בין הצדדים, משום שהאינטרס בגירושין הוא להיפרד נכון מבלי להתפשר על מה שמגיע לכם. זוהי הדרך הטובה להתחיל חיים חדשים לאחר שסיימתם את הפרק הקודם בחייכם.

   מה עושים כדי שיהיה תהליך גירושין בהסכמה?

   • הצעד הראשון הוא תמיד להתעשת, גם כאשר זה נוחת עליכם בהפתעה ולא ראיתם את זה בא. ההפתעה וההלם יגרמו בוודאי לכעס ולאכזבה, אולם הם לא יכולים לנהל כעת את הגירושין ולגרום לתגובות שלכם להסלים את המאבק.
   • לאחר שעולה נושא הגירושין, יש לבדוק אם אפשר להמשיך הלאה לגישור על מנת לתקן את היחסים או שמגיעים למסקנה שזה באמת נגמר. אם הסיפור נגמר כל שנותר לעשות הוא לסכם מראש ולבד מה מחליטים לחלק מבלי להיאבק עליו ואיך רוצים שהחיים ייראו מעכשיו.
   • קחו את הסכם הנקודות לגירושין לעורך דין מוסכם כדי שיבדוק אותו, ינסח אותו בצורה קבילה גם בבית המשפט לענייני משפחה וגם בבית הדין הרבני, ויעלה נקודות נוספות שתידרשו להכריע בהן לקראת קבלת הגט.
   • ההסכם חייב להיות מנוסח משפטית משום שאחרת לא יאושר על ידי הערכאות ותישלחו שוב ושוב לתקן זאת על מנת להבטיח שאף אחד אינו מקופח ושהכל אכן נעשה בהסכמה.
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן