לייעוץ ראשוני מיידי

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  אודות

  משרד עורך הדין ירימי נתנאל

  עו"ד ירימי נתנאל עוסק מזה למעלה מ-20 שנה בתחום דיני המשפחה, בתקופה זאת צבר ידע וניסיון בכל הקשור להסכמי נישואין, טיפול בהליכי גירושין על כל מרכיביהם, ידועים בציבור, וכן נושאי מקרקעין וצוואות וירושות, המהווים חלק בלתי נפרד מדיני המשפחה.

  גירושין הינו המרכיב הדומיננטי בפעילות המשרד, כשההתמחות כוללת בעיקר: בניית וניהול הליך גירושין על כל הטקטיקות הכרוכות בו – בין כתלי בית המשפט ומחוצה להם, לרבות ייצוג מלא וצמוד והופעה בבית המשפט. הגשת תביעות והגנות לבתי משפט במסגרת הליכי גירושין, ניהול של תביעות משמורת ילדים, מזונות וחלוקת רכוש ועריכת הסכמי גירושין. מדובר באותם נושאים, המטופלים ע"י כל משרד שפועל בתחום. הייחוד במשרד עו"ד ירימי הוא בגישה ובמדיניות, הדוגלים ומיישמים הלכה למעשה: מתן יחס אישי ואמפתיה, אוזן קשבת ומענה מקצועי ואישי ללקוחות, הנמצאים במצב רגשי מורכב בתקופה זו של חייהם.

  שירותים נלווים בתחום המקרקעין וצוואות וירושות, מהווים מענה לצרכי הלקוחות העומדים בפני פירוק משפחה. הליך זה כרוך לעיתים רבות בפירוק נכסי דלא ניידי, מכירה והשכרה של נכסים, צוואות וירושות ועוד. נושאים אלו עולים גם בטיפול בהסכמים ופרידות של ידועים בציבור, ואף במסגרת הסכמי נישואין.

  ליאורה ירימי / מנהלת תחום הגישורים

  גישורים כולל גישור לגירושין, זהו תחום ראשי נוסף במשרד, המנוהל במקצועיות וברגישות ע"י ליאורה ירימי מגשרת, מטפלת משפחתית ותרפיסטית באמנות. הגישור מתבצע בשילוב של תמיכה רגשית וטיפול משפטי, ומלווה בכל שלב ע"י עו"ד ירימי. מחלקת הגישורים מהווה השלמה טבעית למחלקת הגירושין, ומעניקה למשרד וללקוחותיו ערך מוסף ייחודי.

  ערכים מובילים… להצלחה!

  משרד עו"ד ירימי פועל תוך שמירה על ערכים של:

  • מקצוענות – כל המיומנויות והכלים המקצועיים מכוונים למטרה אחת: להשיג את המיטב עבור הלקוחות ולשרת אותם ואת האינטרסים שלהם.
  • יושרה אישית – הדרך אל ההישג המשפטי רצופה באמינות והגינות ללא רבב.
  • יצירתיות – לעיתים זהו הקלף המנצח, שהופך את הקערה על פיה, ומוליד פתרון ייחודי במצבים הסבוכים ביותר.
  • רגישות – למצבים המורכבים והטעונים רגשית, ולאנשים המצויים בהם.

  אני מאמין, שאפשר גם אחרת…

  בגירושין, כמו במרתון, "הכאב הוא בלתי נמנע. הסבל הוא עניין של בחירה". כך כתב הרוקי מורקאמי בספרו "על מה אני מדבר כשאני מדבר על ריצה". זוהי רוח משרד עו"ד ירימי – הבחירה היא בניהול הליך גירושין, הממזער את הסבל של בני הזוג. האני מאמין של המשרד הוא שאפשר גם אחרת – להתגרש כעמיתים ולא כצדדים בעימות. כשערפל הגירושין יתפזר, בני הזוג יצטרכו להתייצב לצד ילדיהם כהורים ולא כאויבים, אם בחגיגת בר מצווה, אם מתחת לחופה, ואם ברגעים מכוננים של החלטות הרות גורל בחייהם. הבסיס לשיתוף פעולה של בני זוג גרושים נמצא בהליך הגירושין שלהם – כך חושבים ובהתאם לכך פועלים במשרד עו"ד נתנאל ירימי.

  עורך דין גירושין מלווה אותכם
  לאורך הדרך - נישואין, גירושין ומשפחה

  החיים שאחרי

  בתהליך הגירושין

  גירושין במחלוקת

  גירושין בהסכמה

  לקראת פרידה

  ביחד

  לייעוץ ראשוני מיידי

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   עורך דין גירושין - שאלות ותשובות

   מהי תביעה למשמורת ילדים?

   כבר בראשית הליכי הגירושין בין בני הזוג מתבקשת, כעניין ברור מאליו, הכרעה בשאלה בידי מי יוחזקו הילדים לאחר הפירוד בין הוריהם. כל אחד מההורים זכאי להגיש לבימ"ש למשפחה תביעת משמורת שבה הוא תובע כי הילדים יישארו בחזקתו ויתגוררו עמו לאחר הפירוד. בדרך כלל ימנה ביהמ"ש פקידת סעד לשם בדיקה ומתן חוות דעת בשאלה מי מבין ההורים הוא המתאים ביותר להיות ההורה המשמורן. במקרים המתאימים יוסיף ביהמ"ש וימנה מומחה בתחום בריאות הנפש לצורך ביצוע בחינה מעמיקה יותר של מסוגלותם ההורית של ההורים. יודגש כי בחוק גם קיימת קביעה כללית (הניתנת לסתירה), כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם. בדרך כלל, קובע ביהמ"ש כי הילדים המשותפים יהיו במשמורת האם למרות שיש מקרים יוצאי דופן שבהם יקבע ביהמ"ש כי הילדים יהיו בחזקת האב וזאת בדר"כ בעקבות חוות דעת חד משמעית של פקידת הסעד ו/או המומחה למסוגלות הורית.

   מהי סמכות מקבילה של בית הדין הרבני?

   כאמור הסמכות לדון בתביעות הנ"ל הנן בידי בימ"ש למשפחה. אולם, בתנאים מסויימים גם ביה"ד הרבני יכול לדון בתביעות אלה. במסגרת תביעה לגירושין המוגשת לביה"ד, ורק במסגרת תביעת לגירושין, ניתן לצרף ולכרוך את התביעות הנ"ל: משמורת ילדים, מזונות אשה ותביעות רכוש, ולהגישן כחלק מתביעת הגירושין לביה"ד הרבני. יודגש כי ישנם תנאים מקדמיים שצריכים להתקיים על מנת שביה"ד יהיה מוסמך לדון בתביעות המצורפות ובהם התנאי העיקרי שתביעת הגירושין וצירוף יתר התביעות נעשו מתוך רצון וכוונה אמיתיים להתגרש ולא רק ממניעים טקטיים ומוך רצון לרכוש יתרונות על פני בן הזוג האחר. עוד יודגש כי מזונות ילדים לא ניתנים לצירוף וכריכה לתביעת גירושין והם תמיד יהיו בסמכות ביהמ"ש למשפחה.

   מהי תביעה למזונות ילדים?

   כשקיים סכסוך בין בני זוג, זכאית האשה להגיש בכל עת לבימ"ש למשפחה תביעה נגד בעלה לתשלום למזונות ילדים. תביעה זו הנה תביעה לחייב את הבעל לשאת בכל ההוצאות הכרוכות בכלכלתם ובגידולם של הילדים והיא כוללת את כל הצרכים להם זקוקים הילדים החל ממזון, דרך לבוש, לימודים, בריאות, וכלה בדיור והוצאות החזקת דיור. ככלל, עפ"י החוק החל כיום על יהודים, חובת תשלום מזונות לילדים המשותפים, ככל שמדובר בצרכים הכרחיים, חלה באופן בלעדי על הבעל. יודגש כי קיימים מקרים ומצבים שבהם תחול על האם חובה להשתתף במזונות הילדים, כמו למשל במקרה שמדובר בילדים שמעל גיל 6 שנים, וכאשר האם עובדת ומשתכרת בשיעור שמעבר לנדרש לכיסוי צרכיה שלה.

   מהי תביעה לשיתוף וחלוקת רכוש?

   כל אחד מבני הזוג זכאי להגיש לביהמ"ש למשפחה תביעה לקבוע כי רכוש וזכויות מכל סוג שנצברו במשך שנות הנישואין ע"י בן הזוג השני הוא רכוש משותף ו/או במקרים המתאימים תביעה הפוכה, לקבוע כי רכוש מסויים אינו רכוש משותף (למשל רכוש שהגיע לבן הזוג בירושה). בתביעה זו ניתן גם לבקש לפרק את השיתוף ברכוש שבין בני הזוג ולחלקו ביניהם בין בדרך של מכירה בין בדרך אחרת של חלוקה.

   כיצד עוזר לכם עורך דין לגירושין?

   • אם אתם נמצאים רק בשלב הראשוני, שיחה מעמיקה עם עורך דין יכולה להבהיר לכם לא רק מהם השלבים המעשיים שעומדים בפניכם עד סוף הדרך, אלא גם על מה יש לשים דגש ומה חשוב להסדיר ולטפל בו במסגרת הסדר הגירושין. מדובר בתכנית התארגנות כללית מחויבת המציאות – גם כאשר אתם מחליטים לעשות את התהליך לבד.
   • עורך הדין מייצג אתכם מההתחלה – שלב אחר שלב, פותח אתכם תיק ברבנות או בבית משפט לענייני משפחה ומתחיל לנהל את כל ההיבטים הבירוקרטיים שנדרשים לצורך הגירושין. יש לנהל דיונים ולענות לזימונים לדיוני הגירושין באחת הערכאות.
   • ניהול המשא ומתן בשם בני הזוג עם עורכי הדין של הצד השני. בשלב זה מסכמים את כל הזכויות שלכם ומתחילים לגבש הסכם גירושין שיכלול את כל זכויותיכם, כדי להגיע לדיונים מוכנים בלי מחלוקות בענייני משמורת על הילדים, חלוקת רכוש וכספים מזונות ילדים.
   • במקרה של מחלוקות, עורכי הדין מנהלים את התהליך בדרך הכי טובה עבורכם. כך, למשל, במקרים בהם יש צורך בהוצאת צווים שונים שיבטיחו את המגיע לכם כמו גם במניעת התנכלות במקרה שהגירושין מסתבכים – תפקידו של עורך הדין הינו מכריע.

   מה צריך לדעת על גירושין לפני שעושים את הצעד?

   • לא חובה להתגרש. אכן, כשמגיעים לרגע זה הוא נראה בלתי הפיך. עם זאת, ישנם אנשי גישור ותיווך שיכולים לסייע לכם לא לשבור את הכלים. למעשה, עורך דין מגשר בעל ניסיון יוכל לעזור לזוגות להגיע לשלום בית, הן משום שזה אפשרי והן משום שבית הדין הרבני ידרוש מכם לנסות זאת בעצמכם בכל זאת בשלב ראשון.
   • גישור להסכם גירושין הוא השלב הבא שעושים כאשר לא מצליחים להגיע לשלום בית וחובה לסיים את הזוגיות. במקרה כזה הגישור יעזור לכם להגיע למצב של הסכם גירושין; הסכם אותו תוכלו לנסח מבלי שתריבו ותילחמו בבית המשפט, כאשר בבית הדין יעדיפו שלא תבזבזו את זמנם – ותגיעו לכך לפני כן. כך, מומלץ למצוא את עורך הדין הנכון כדי לחסוך מעצמכם הוצאות מיותרות, כעס ועיכובים שלא לצורך לקראת הפרק הבא בחייכם.
   • ייצוג של אחד מכם בהליך הגירושין הוא העבודה הבסיסית של עורך הדין והוא יעשה זאת בצורה שמשקפת כראוי את מצבכם ורצונותיכם. כמו כן, הוא יטפל בכל ההליכים בבית המשפט ובית הדין – וייעץ לכם לכל אורך הדרך.

   מה עושה למענכם עו"ד גירושין?

   • אם אתם נמצאים רק בתחילת התהליך וטרם דיברתם על זה, מומלץ ללכת לעורך דין ולהתייעץ כיצד לנהוג. זוהי החלטה כבדת משקל ויש לשקול את מלוא האפשרויות, להבין במה כרוך תהליך בהסכמה לעומת תהליך שלא בהסכמה, לסקור את כל הנושאים שתצטרכו ללבן ולהבין מהן ההשלכות של כל תהליך.
   • במקרה של גירושים בהסכמה עורך הדין שתפנו אליו בודק תחילה את מצבכם וההבנות אליהן הגעתם, מגיש בשמכם את כל הטפסים הנדרשים לצורך פתיחת תיק ומתחיל את התהליך בפועל במוסדות שמטפלים בכך רשמית. לאחר מכן, הוא יבנה את הסכם הגירושין על פי תנאי החיים שלכם ומה שמשותף לכם.
   • במקרה של גירושים שלא בהסכמה עורך הדין ייצג צד אחד בלבד – החל מרגע זה בכל הליך ובכל דיון בגירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני. כמו כן, הוא ייצג אתכם בצורה הטובה ביותר בדיונים המשותפים עם הצד השני עד שתגיעו להסכמה ותוכלו להתגרש רשמית.
   • במקרה של התמשכות התהליכים ללא הכרעה הוא יעמוד לצדכם וייצג אתכם לכל אורך התקופה עד שתגיעו לשלב הגירושין עצמו.

   כיצד יעזור לכם עורך דין גירושין?

   • עורך דין שמבין לקראת מה אתם הולכים יכול לייעץ לכם עוד לפני כן. וזאת, כדי שתוכלו להתכונן לכל שלב ושלב כראוי.
   • במקרים שבהם זה אפשרי, הייעוץ שלו יוכל לעזור לכם להבין אם אתם בכלל חייבים להתגרש או שאפשר עדיין להציל את הנישואים שלכם. במקרה כזה עורך הדין יפנה אתכם לגישור לשלום בית. וזאת, כדי למנוע את התרחבות הקרע ולהציל את המשפחה. שלב זה מחייב הסכמה של בן הזוג – אך שווה ניסיון כדי לדעת שעשיתם כל מה שאפשר.
   • אם החלטתם להתגרש בכל זאת, הצעד הבא הוא לנסות להגיע לגירושין בהסכמה. זאת, תוך כדי גישור שיוביל להסכם גירושין מכובד שישרת את האינטרסים של שניכם. גישור כזה יכול להתנהל מול עורך הדין שלכם; היבט אשר יכול למנוע מכם קרבות מיותרים.
   • גירושין בהסכמה אבל בייצוג נפרד של שני הצדדים יכול להיות השירות הבא. אתם תוכלו לקבל ייצוג הוגן ושקול שיסייע לכם להתקדם לקראת הגירושין שלכם – תוך שמירה על קשר ידידותי בהמשך.
   • גירושין במחלוקת איננו הליך מומלץ. וזאת, לאור התמשכותו והסבל שהוא גורם לכל הצדדים. עם זאת, גם לאורך שלב זה תוכלו לקבל ייצוג ראוי לאינטרסים שלכם.

   גירושים בהסכמה בליווי של עורך דין גירושין מקצועי

   • בחירת עורך דין גירושין בתחילת הדרך נעשית לא רק לפי הידע המקצועי שלו אלא בעיקר לפי הגישה והכימיה שיש לכם עמו. אם אתם מבוצרים בעמדה שמגיע לכם הכל ולא תוותרו לעולם, עורכי הדין שלכם יהיו מוכנים לנהל למענכם מלחמה ממושכת, אולם דעו כי היא תהיה כואבת ויקרה, ולא בטוח שאחר כך תרגישו מנצחים.
   • הסכמה דורשת פשרות, ויתורים וגישור, עד הנקודה שבה אינכם יכולים להתפשר על האינטרסים שלכם. זו בדיוק הגישה של גישור לפני גירושין שהמדינה מעדיפה. בהליך זה ינסו למצות את פוטנציאל הגישור וההסכמה כדי שלא יקרה מצב שתצטרכו לנהל דיונים אין סופיים בבית המשפט לשווא. יש לא מעט נושאים שאפשר לנטרל בהם את המוקשים הרגשיים באמצעות מגשרים אמפתיים ואסרטיביים.
   • אבני הנגף של כל גירושים הן רכוש וילדים. את שניהם אפשר לעקוף ולפתור בעזרת רצון טוב וגישה יצירתית. כשעורכי הדין מכינים אתכם לקראת גירושין הם יצטרכו להכין אתכם גם נפשית לכך שמה שהשתנה לא יחזור לעולם להיות אותו דבר. אתם תצטרכו לשאול את עצמכם עד כמה אתם מוכנים להודות בכך ולהתקדם לשלב הבא. זה הסוד האמיתי לגירושין שפוגעים כמה שפחות בכל המעורבים.

   מה חשוב לדעת על גירושין?

   התהליך מתחלק להיבטים שונים, חלקם מעשיים פיננסיים ומשפטיים, וחלקם נפשיים וקשורים לתודעה של המתגרש והלקוח שנזקק לעורך הדין. את הצעדים המעשיים עושים בעזרת עורך הדין שלכם, כאשר יש להם כמה שלבים. השלבים הראשוניים הם הכנות לגירושין, כדי להבין מה עומד לרשותכם, מה אתם יודעים על הגירושין ומה יש להכין לקראת הגשת הבקשה ופתיחת התיק, וגם היכן – האם בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. הצעדים המעשיים כוללים גם הכנות כספיות הן לתשלומים לעורכי הדין שלכם, הן לאגרות שונות והן להוצאות נוספות שתצטרכו להוציא אם ההליכים יסתבכו ויהיו כרוכים בהתמשכות הדיונית בבית הדין. לכל זה יש להוסיף כמובן הוצאות מחיה בנפרד, וחלוקת ההוצאות על הילדים וסגירת קצוות נוספים שקשורים ברכוש המשותף. את הצפי להוצאות ולמה שחשוב לכם לדעת תוכלו לקבל בפגישת ייעוץ ראשונה אצל עורך דין, שגם יברר אתכם מהו מצבכם הייחודי.

   עורך דין מומלץ לגירושין

   לא קל לפרק משפחה אבל במידה ונאלצתם לעשות זאת, מומלץ יהיה להשלים את התהליך כמו שצריך מבלי להעמיס ולהעיק יותר מדי על הליך טעון ממילא. עורך הדין נתנאל ירימי מגיע בגישה של ניסיון להבין את שני הצדדים ולהגיע איתם למצב הנוח והטוב ביותר מבחינתם, מבלי להתפשר ולוותר על מה שמגיע ללקוחות.

   הגישה הזאת מאפשרת להתגרש בלי להילחם מלחמות מיותרות ובלי התמשכות הליכים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. זה קורה משום שכל מה שניתן לפתור מחוץ לכותלי בית הדין נפתר בדרך אליו, כך שלא נותר אלא לחתום את הגירושין בגט ולהתחיל פרק חיים חדש.

   מה עורך דין לגירושין יכול לעשות למענכם?

   עורך דין מייצג אתכם אבל גם ינסה להגיע לפתרונות שאינם מחייבים דיונים והליכים בבית המשפט. כשאתם מחפשים את איש המקצוע שיגיד לכם ללא פשרות מה שנחוץ לכם לשמוע על התהליך שמחכה לכם, אבל יעודד אתכם ויתמוך בכם, אתם מחפשים מישהו שתוכלו לסמוך עליו.

   זו הסיבה שבמשרד זה מבהירים ללקוח מראש שהתהליך אינו פשוט אבל אפשר לעבור אותו בצורה הרבה יותר חיובית וקלה יחסית, אם עושים זאת נכון, מבינים את התמונה הכוללת ומחליטים לגשר וללכת זה לקראת זה כדי להיפרד בצורה נכונה.

   כל זה אינו אומר שאתם חייבים להתפשר על מה שמגיע לכם, אלא מבהיר שיש דרך לקבל גם וגם מבלי להוסיף מועקה ומטענים רגשיים לתהליך.

   עו"ד גירושין – לא, לא כל האמצעים כשרים!

   לעיתים, מפורשות או שלא מפורשות, עו"ד גירושין עלול להנחות את לקוחותיו לביצוע צעדים שעשויים להיות, לכאורה, כשרים, אבל הם מסריחים. למשל, לרוקן את חשבון הבנק המשותף טרם פתיחת הליכי הגירושין, להתלונן במשטרה תלונות שווא בנוגע לאלימות במשפחה ועוד כהנה וכהנה פעולות, שנועדו, מצד אחד, להפעיל לחץ על בן / בת הזוג כדי שייכנעו ויתנו לכם את כל מבוקשכם (גם אם, במקרים מסוימים, אינכם זכאים לו), ומצד שני, למרר את חייו או חייה ולשבור את רוחם.

   נכון, מרבית עו"ד גירושין ייעצו לכם בריש גלי להימנע מתרגילים מלוכלכים בסגנון אותם דברים שהזכרנו. אבל גם במקרים שבהם נדמה לכם שזה מה שנאמר לכם, זכרו, שאת המשחק המלוכלך הזה אתם משחקים מול מי שעד לא מזמן אהבתם מספיק כדי להקים משפחה ולהביא איתו יחד ילדים לעולם, אדם, שגם כיום חולק איתכם את ההורות על ילדיכם. וכל פגיעה בו, כמוה כפגיעה בילד שלכם. אנחנו רוצים להבהיר – אף אחד אינו מצפה מכם שתתקפלו או תוותרו על הזכויות המגיעות לכם כחוק, אנחנו רק מבקשים שתפעילו את שיקול הדעת הנדרש מכם כאנשים בוגרים, ותשחקו משחק הוגן, בדיוק כמו זה שהייתם מצפים מהצד השני לשחק מולכם.

   עורך דין גירושין – המקצועיות חשובה, הכימיה – לא פחות!

   לאחר שסיננתם מהרשימה שלכם את כל עורכי הדין שאינם מתמחים בטיפול בענייני גירושין, קבעו פגישה עם עורך דין גירושין שעליו קיבלתם המלצות מהימנות. לאחר שתשטחו בפניו את סיפורכם (אל תשכחו להביא גם מסמכים שאותם יבקשו מכם בזמן תיאום טלפוני של הפגישה), יינתן לכם הסבר כללי על מצבכם ותוצענה לכם דרכי פעולה אפשריות (לרוב – יותר מאחת). אבל, גם כאשר אתם עסוקים בהתרשמות ממקצועיותו של עורך דין גירושין שמולכם, הקשיבו והיו קשובים, בחנו אם יש ביניכם כימיה והאם דרכי הפעולה המוצעות לכם תואמות את אלה שלכם. למשל, לעיתים, קורה שלקוח פאסיבי נופל על עורך דין לוחמני ולהיפך, מה שעלול להתגלות, כבר בשלבים המוקדמים כחוסר התאמה מוחלט ובעייתי, שגם אם, מסיבה מסוימת, הוא יצליח להימשך מעבר לתחילת התהליך, הוא יעמיס עליכם נטל מיותר נוסף.

   במיוחד במקרים יוצאי הדופן (כדוגמת ילדים שהם בעלי צרכים מיוחדים, למשל), חשוב לוודא כי לעורך הדין ניסיון ספציפי בתחום, כדי לחסוך מעצמכם את זמן לימוד הנושא שעשוי להידרש לו.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן